#
#
اخبار اقتصادی بورس

حجم منابع بانک صادرات از یک هزار و ۵٨٨ هزار میلیارد ریال گذشت

حجم منابع بانک صادرات از یک هزار و ۵٨٨ هزار میلیارد ریال گذشت
کد: 34585   تاریخ انتشار :۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶

منابع سپرده بانک صادرات ایران در سال ٩٧ از یک هزار و ۵٨٨ هزار میلیارد ریال فراتر رفت.

  • به گزارش TSEpress  منابع سپرده‌ای این بانک در پایان سال ٩٧ با ۴/٢٢ درصد افزایش نسبت به اسفند ماه سال ٩۶، به یک هزار و ۵٨٨ هزار میلیارد ریال رسید که نشان از روند مثبت برنامه‌های عملیاتی این بانک در راستای تجهیز بهینه منابع، کاهش مطالبات غیرجاری و کند کردن آهنگ زیان‌دهی بانک در سال ٩٧ بوده است.
  • در پایان سال ٩٧ حجم منابع ارزان قیمت بانک صادرات ایران نیز با ۶٧/۴٩ درصد افزایش روبرو شد و از ۴٢٨ هزار میلیارد ریال گذشت. افزایش منابع ارزان قیمت به عنوان یکی از استراتژی‌های مهم این بانک در راستای کاهش قیمت تمام شده پول و هدایت منابع با اثرگذاری بیشتر به بخش‌های مختلف تولید و اقتصاد کشور صورت گرفته است.
  • بهای تمام شده پول طی سال ٩٧ در بانک صادرات ایران با ١٠ درصد کاهش مواجه شد که رعایت اصول و مقررات بانک مرکزی در خصوص رعایت نرخ سود و پرهیز از دامن زدن به مسابقه سپرده‌پذیری‌های گران از جمله عوامل تحقق این هدف بوده است.
  • بانک صادرات ایران در شصت و هفتمین سال فعالیت خود با داشتن دو هزار و ۴٠٠ شعبه، هشت درصد منابع و هفت درصد مصارف نظام بانکی را مدیریت می‌کند که ضمن افزایش ٢٠٣ درصدی سرمایه و استفاده از ظرفیت تبصره ۵ قانون بودجه سال٩٧، تلاش‌های موثری در جهت کاهش مطالبات غیرجاری، تعیین تکلیف بدهی به بانک مرکزی، فروش شرکت‌های غیربانکی و اموال مازاد، تعیین تکلیف مطالبات از دولت، مدیریت هزینه‌ها، بهبود ساختار سرمایه و بهینه‎سازی ترکیب منابع و مصارف به عنوان هفت مأموریت مهم بانک برای اصلاح ساختار مالی بانک در سال ٩٧ صورت گرفته که همچنان با هدف رسیدن به نتیجه مهم کاهش زیان و دستیابی به سود عملیاتی با جدیت پیگیری می‌شود.

بازار سرمایه   بانک صادرات   بورس تهران   وبصادر   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219