۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - 2022 21 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

تولید بیش از ۴۳ درصد آهن اسفنجی کشور در گروه فولاد مبارکه اصفهان

تولید بیش از ۴۳ درصد آهن اسفنجی کشور در گروه فولاد مبارکه اصفهان
کد: 34595   تاریخ انتشار :۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷

در سال ۱۳۹۷ کل آهن اسفنجی تولید شده در کشور (شرکتهای تابعۀ ایمیدرو) بالغبر ۲۴ میلیون تن بوده است که سهم گروه فولاد مبارکه (فولاد مبارکه، فولاد هرمزگان، فولاد سبا و شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری) از این میزان، تولید به بیش از ۱۰ میلیون و ۵۶۰ هزار تن است.

  • به گزارش TSEpress مختار بخشیان، معاون بهرهبرداری فولاد مبارکه، این خبر را داد و گفت: در سال گذشته، در واحدهای احیا مستقیم ۱ و ۲ شرکت فولاد مبارکه ۷میلیون و ۱۵ هزار تن، در فولاد هرمزگان بیش از یکمیلیون و ۶۹۱ هزار تن، در مجتمع فولاد سبا یکمیلیون و ۲۵۱ هزار تن و در شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری بیش از ۵۵۴ هزار تن آهن اسفنجی تولید شده است.
  • وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با توجه به اهمیت تولید فولاد و نقش آن در اقتصاد کشور، عرضۀ ۷ میلیون و ۵۰ هزار تن انواع محصولات فولادی در برنامۀ سال ۱۳۹۸ شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا قرار گرفته است که این میزان عرضه نسبتبه مدت مشابه سال قبل ۴٫۶ رشد نشان میدهد.
  • وی در همین خصوص ادامه داد: در بخش تولید کلاف گرم در شرکت فولاد مبارکه و مجتمع فولاد سبا تولید ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول برنامهریزی شده است که رشد ۲ درصدی را نشان میدهد. همچنین در بخش محصولات سرد و پوششدار شرکت فولاد مبارکه نیز تولید یکمیلیون و ۵۸۰ هزار تن و رشد ۲ درصدی نسبتبه مدت مشابه سال ۹۷ در دستور کار قرار گرفته است.معاون بهرهبرداری فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: مدیریت و کارکنان شرکت فولاد مبارکه مصمماند تا همانند سالهای قبل اهداف شرکت و راهبردهای خردمندانۀ رهبر معظم انقلاب اسلامی در رونق تولید را محقق کنند.

بازار سرمایه   بورس تهران   فولاد   فولاد مبارکه اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212