۹ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 29 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

چند خبر با اهمیت از گهر زمین

چند خبر با اهمیت از گهر زمین
کد: 34600   تاریخ انتشار :۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۲

گندله سازی تا شهریور ماه وارد مدار می شود. احتمال شناسایی سود ٣٠٠٠ میلیارد تومانی در سال جاری گهر زمین از خام فروشی به سمت تولید محصولات نهایی شیفت کرده است

به گزارش TSEpress مدیرعامل گهر زمین پیش بینی کرد : قیمت سنگ آهن در سال جدید افتی نداشته باشد و در همین نرخ های کنونی و بالای ۱۰۰ دلار نوسان کند.
  • علی اکبر پوریانی که درباره آخرین تحولات این شرکت سخن می گفت ، اظهار داشت : در سال ۹۶ میزان استخراج ماده معدنی در گهر زمین ۱۶٫۵ میلیون تن بود که این عدد در سال ۹۷ به ۱۷٫۵ میلیون تن رسید ، لکن برای سال ۹۸ پیش بینی ما استخراج ۲۵ تا ۳۰ میلیون تن ماده معدنی است.
  • به گفته وی ، یکی از اقدامات مهم سال گذشته گهر زمین ۱۵ میلیون تن باطه برداری بود که به دلیل احتمال رانش و فرو نشست ضلع شمالی معدن گهر زمین صورت گرفت ، معدنی که با برآورد حدود ۶۴۳ میلیون تن ماده معدنی تاکنون ۴۵۰ میلیون تن عملیات معدنکاری در آن صورت گرفته است.
  • وی گفت در سال ۹۷ شرکت گهر زمین در دو خط تولید کنسانتره ۲ میلیون تنی خود بالای ظرفیت تولید کرده و عدد تولید ۴ میلیون و ۴۳۰ هزار تن را ثبت کرده است.
  • بهره برداری از گندله سازی نزدیک است
  • از وی درباره سرانجام طرح توسعه شرکت پرسیدیم که گفت : شهریور امسال طرح گندله سازی شرکت با ظرفیت ۵ میلیون تن به بهره برداری می رسد و این طرح تا الان ۹۱ درصد پیشرفت داشته است و خط دوم و سوم هم پیشرفت های خوبی داشته است و دلیل پیشرفت خوب این پروژه ها پرهیز از ادامه خام فروشی است و حرکت به سمت محصول نهایی است.
  • حق انتفاع ؛ چند؟
  • وی گفت: این شرکت ۲۲ درصد فروش خود را بابت حق انتفاع به دولت پرداخت می کند و پرداخت حقوق دولتی بر عهده خود ایمیدرو است که سال گذشته میزان حق انتفاع پرداختی ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود ، لکن با پروژه های جدید و در دستور کار با توجه به فرمول حق انتفاع که هر چه به سمت محصول نهایی حرکت کنیم حق انتفاع هم کمتر می شود ، میزان پرداختی به دولت هم کمتر خواهد شد.
  • پیش بینی رشد بیش از دو برابری سود
  • مدیرعامل گهر زمین درباره وضعیت سودسازی این شرکت گفت : برای سال مالی ۹۸ پیش بینی می کنیم ۳۰۰۰ میلیارد تومان سود بسازیم در حالی که سود ۹۷ برابر با ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده است که البته این تنها یک پیش بینی با توجه به نرخ های کنونی است و در صورت تحقق از طریق کدال اطلاع رسانی می شود.
  • او گفت : گل گهر بزرگترین خریدار ماده معدنی این شرکت است و مبنای فروش داخلی هم فرمول های موجود و مبنای نرخ های صادراتی هم نرخ جهانی منهای ۵ درصد فوب خلیج فارس است.

سنگ آهن گهر زمين   کگهر   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219