۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 31 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

عرضه چند محصول جدید از فولاد مبارکه اصفهان

عرضه چند محصول جدید از فولاد مبارکه اصفهان
کد: 34631   تاریخ انتشار :۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۰

درباره عملکرد شرکت فولاد مبارکه در سال گذشته و سال پیش رو همچنین مسئولیت های اجتماعی این بنگاه صنعتی، صمت با حمیدرضا عظیمیان، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان به گفت وگو نشسته است که در ادامه می خوانید.

 • عملکرد شرکت فولاد مبارکه اصفهان در سال ۹۷ چگونه بود و چه میزان از اهداف آن محقق شده است؟
 • عملکرد فولاد مبارکه در سال گذشته بسیار موفقیت آمیز بود و این شرکت توانست در بیشتر بخش ها، اهداف ترسیم شده خود را محقق کند. علاوه بر اینکه در اسفند سال گذشته در زمینه تولید، فولاد مبارکه قادر به ثبت یک رکورد جدید شد میزان تولید گندله در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با ۲درصد رشد همراه شد و میزان تولید محصولات گرم نیز در دو شرکت فولاد مبارکه و فولاد سبا به ۶ میلیون و ۳۵۰ هزار تن رسید که ۵۰ هزار تن از برنامه ریزی قبلی رشد داشته است. میزان تولید محصولات سرد یک میلیون و ۵۵۵ هزار تن بوده و این یعنی تولید محصول یادشده، ۱۰۰ هزار تن بیشتر از برنامه محقق شده است. این شرکت قادر شده است در تولید محصولات پوشش دار نیز از برنامه قبلی خود فراتر رود و ۲۹۳هزار تن تولید را به ثبت برساند همچنین با اتکا به توان داخلی قادر شدیم تمامی آهن اسفنجی مورد نیاز کوره های قوس الکتریکی همچنین تختال مورد نیاز ناحیه نورد گرم را فراهم کنیم. در کل شرکت فولاد مبارکه نسبت به برنامه های تدوین شده خود فراتر پیش می رود.
 • فولاد مبارکه چه برنامه هایی برای سال ۹۸ دارد؟
 • در سال پیش رو به غیر از این موضوع که قرار است برنامه های تعیین شده در بخش های مختلف را محقق کنیم، قرار شده چند محصول جدید را نیز به بازار عرضه کنیم؛ ازجمله می توان به تولید نوع خاصی از اسلب ویژه لوله های گاز ترش و تولید ورق رنگی بدنه لوازم خانگی اشاره کرد که تا پیش از این، از خارج وارد کشور می شد که با تولید داخلی این محصولات، از خروج ارز جلوگیری می شود.
 • در امسال برنامه های توسعه ای جدیدی دارید؟
 • در امسال برنامه توسعه ای جدیدی برای مجموعه فولاد مبارکه تعریف نشده است اما طرح های توسعه باقی مانده از گذشته را تکمیل می کنیم همچنین برنامه تکمیل فولادسازی سفیددشت و کنسانتره سنگان را داریم اما در کل در سال ۹۸، افزایش اتکا به تجهیزات داخلی و افزایش توان بومی سازی صنعت فولاد، مد نظر شرکت فولاد مبارکه اصفهان قرار می گیرد.
 • با توجه به این موضوع که شرکت فولاد مبارکه یک شرکت صادرات محور است، باوجود تحریم ها این شرکت در سال گذشته و امسال با مشکل صادرات روبه رو نبوده است؟
 • تحریم های ثانویه امریکا که از ۲۷ مهر ۹۷ آغاز شده، صادرات ما را با محدودیت هایی روبه رو کرده است. البته به دنبال راهکارهای قانونی برای رفع مشکلات صادرات هستیم تا بتوانیم مانند گذشته صادرات داشته باشیم.
 • در چند ماه گذشته نشست هایی با صنایع پایین دست فولاد داشتید، با توجه به برگزاری این نشست هم اکنون این صنایع مشکلی در زمینه تامین مواد اولیه ندارند؟
 • صنایع پایین دست خرید خود را از طریق بورس انجام می دهند و در زمینه تامین مواد اولیه هم اکنون با مشکلی روبه رو نیستند.
 • در زمینه مسئولیت های اجتماعی، فولاد مبارکه چه فعالیتی در زمینه کمک به سیل زدگان اخیر داشته است؟
 • در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی، شرکت فولاد مبارکه خود را موظف می داند در کنار آسیب دیدگان سیل اخیر قرار گیرد. در این راستا کمک هایی را انجام داده است که ازجمله می توان به کمک های نقدی به ارزش ۳۶.۵۸ میلیارد تومان به مناطق سیل زده اشاره کرد همچنین ایمیدرو به پیشنهاد مدیرعامل فولاد مبارکه و با نظر وزیر صنعت، معدن و تجارت حساب متمرکزی را برای جمع آوری این گونه حمایت های مالی شرکت های زیرمجموعه اختصاص خواهد داد. به علاوه اینکه اقدام هایی چون اعطای یک روز حقوق کارکنان شرکت فولاد مبارکه به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان، اهدای کالاهای دیگری ازجمله ۳ هزار تخته پتو از باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به ارزش ۱۰۵ میلیون تومان، عواید فروش بلیت بازی سپاهان و ذوب آهن به ارزش ۳۵ میلیون تومان، اختصاص ۲۰ شاخه لوله ۱۲متری به ارزش ۳۶۰میلیون تومان به منظور بازگشایی راه های ارتباطی بین روستاهای شهرستان الیگودرز همچنین ارسال کمک ها به مناطق سیل زده از خدمات ناوگان حمل ونقل این شرکت به ارزش ۶۰ میلیون تومان، در راستای کمک به مناطق سیل زده انجام شده است.
 • ارزیابی شما از بازار فولاد در سال جدید چیست؟
 • بازار داخلی که با مشکل خاصی روبه رو نیست و به دلیل خسارت هایی که سیل به برخی از مناطق کشور وارد کرد، فولادی ها و سیمانی ها باید در بازسازی این مناطق شرکت کنند و به نظر می رسد بازاری برای این محصولات شکل بگیرد اما در کل امیدواریم بازار فولاد با مشکل خاصی روبه رو نشود. دولت درگیر گرفتاری هایی چون سیل و تحریم ها است اما تمام تلاش ما این است که در کنار دولت قرار بگیریم.
 • مهم ترین مشکل فولادسازان در امسال چیست؟
 • به طور کلی واحدهای فولادسازی با مشکل تامین ارز برای واردات برخی کالاها روبه رو هستند. از سوی دیگر نیز در تامین مواد معدنی تا حدی با مشکل روبه رو هستند.
 • در تامین الکترود گرافیتی با مشکلی روبه رو نیستید؟
 • تمرکز جدی بر تامین این کالاهای استراتژیک است و تمام مذاکرات با مراجع ذی ربط انجام شده است تا چالشی در زمینه تولید و سودآوری فولاد مبارکه ایجاد نشود.
 • سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان«رونق تولید» نام گذاری شده است و درحقیقت ایشان تولید را مسئله محوری سال قرار داده اند، فولادسازان تا چه اندازه می توانند به رونق تولید کمک کنند و فولاد مبارکه چه برنامه هایی در راستای تحقق این شعار دارد؟
 • فولادسازان می توانند به رونق تولید کمک کنند، چراکه فولاد جزو کالاهای اساسی توسعه و پیشرفت در هر کشوری به شمار می رود. شرکت فولاد مبارکه نیز هدف گذاری کرده است در هر بخشی به رونق تولید کمک کند، به طوری که افزایش ظرفیت تولید این شرکت از ۲.۴میلیون تن به بیش از ۱۰ میلیون تن در سال های گذشته تولید پایدار و اشتغال را درپی داشته و این امر مصداق واقعی «رونق تولید» است که در فولاد مبارکه عملیاتی شده است. وقتی صحبت از تولید و توسعه می شود، منظور تولید پایدار و توسعه ای است که ضمن ایجاد اشتغال، درآمد و تولید ناخالص ملی بتواند در حفظ و نگهداری محیط زیست مسئولیت پذیر و تاثیرگذار باشد که فولاد مبارکه در این زمینه با سرمایه گذاری قابل توجه در کاهش مصرف آب و انرژی گام موثری برداشته و در عین حال برای توسعه زیرساخت های منطقه ای با کمک به ساخت شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه های پساب شهرهای همجوار اقدامات ارزنده ای برای مردم منطقه انجام داده است.
 • واحدهای گروه فولاد مبارکه تلاش می کنند تمامی نیاهای داخلی از ساختمان تا صنعت خودرو و لوازم خانگی را پوشش دهند. فولاد مبارکه توجه زیادی به پاسخگویی به نیاز بازار داخل داشته و دارد، به همین منظور این شرکت برای سال ۹۸ نوید تولید محصولات با کمیت و کیفیت بالا را به صنعت فولاد کشور می دهد.

بازار سرمایه   بورس تهران   شاخص کل   فولاد   فولاد مبارگه اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219