#
#
اخبار اقتصادی بورس

دلیل اقبال بورس به سهام "ذوب" چیست؟

دلیل اقبال بورس به سهام
کد: 34658   تاریخ انتشار :۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۳

نماد ذوب آهن بیشترین ارزش معاملات فرابورس را به خود اختصاص داد که دلیل آنرا از اقدامات موثر مدیر عامل و حضور مرد فولاد در ذوب آهن تا صادرات و تهاتر بدهی ها می دانند.

به گزارش TSEpress شاید ساده‌ترین توجیهی که سهامداران برای خرید خود بیان می‌کنند حضور مرد فولاد ایران در راس هیات مدیره ذوب آهن اصفهان است، قدیمی‌های بازار به خوبی اقدامات بهرام سبحانی را در فولاد مبارکه اصفهان که امروز یکی از بزرگترین شرکت‌های بورسی و یکی از موفق‌ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور است را به یاد می‌آورند، در تالار بورس پیرمردی آرام گفت: سبحانی بیابان را گلستان می‌کند گرچه این تعریف مبالغه آمیز می‌نماید، ولی حضور یک شخصیت برند در کنار اقدامات موثر مدیر عامل این شرکت خون تازه‌ای در شریان ذوب آهن جاری کرده است.
  • از ابتدای سال تاکنون نماد ذوب آهن مورد توجه فعالان بازار بوده بخشی از این اقبال به شفاف سازی این شرکت در خصوص تهاتر بدهی میلیارد تومانی این شرکت ۲۴۰۰ این شرکت به برخی بانک هاست بر این اساس مبلغ ۱۱۰۲ میلیارد تومان از بدهی‌های بانکی شرکت به صورت قطعی در سال ۱۳۹۷ تهاتر شده و شرکت پیگیر این است که باقی بدهی‌های بانکی خود را نیز با عنایت به ظرفیت بند و تبصره ۵ لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ تهاتر کند، همچنین موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به پرداخت مبلغ ۶، ۰۷۳ میلیارد ریال به ذوب محکوم شده است و از سوی دیگر واگذاری برخی املاک مازاد بابت بدهی ۱۶۷ میلیاردی این شرکت به شرکت ملی گاز و برق منطقه‌ای از دیگر اخبار مثبتی بوده که توجه فعالان را به خود جلب کرده است.
  • همچنین ذوب آهن اصفهان قراردادی با وزارت راه و شهرسازی برای فروش ۱۵ هزار تن ریل ۶۰E۱ گرید R۲۶۰ منعقد کرده که بر اساس توضیحات ارائه شده توسط شرکت، نحوه تسویه به این صورت است که ۲۵ درصد پیش دریافت و مابقی مبلغ قرارداد به صورت ۷۰ درصد پس از تولید و دپو در محل کارخانه، ۲۰ درصد پس از بارگیری و ۱۰ درصد پس از تحویل در محل انبار خریدار تسویه خواهد شد.
  • از همه این‌ها که بگذریم آنچه کمتر مورد توجه فعالان بورسی طی روز‌های اخیر بوده این است که شرکت‌های ذوب آهن و فولاد مبارکه اصفهان، تابستان امسال به خاطر بارندگی‌های اخیر به احتمال بسیار زیاد با مشکل کمبود آب مواجه نخواهند بود و می‌توانند با ظرفیت و توان حداکثری تولید خود را به پیش ببرند.
  • از سوی دیگر صادرات به کشور‌های عراق و سوریه دیگر مسئله‌ای است که از نظر بنیادی توجه حداکثری به این نماد سنگین فرابورس را موجب شده است.

بورس تهران   ذوب   ذوب آهن اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219