۹ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 29 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

رد پای تسعیر ارز در بازار بورس

رد پای تسعیر ارز در بازار بورس
کد: 34687   تاریخ انتشار :۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۳۶

رونق بورس ناشی از تسعیر نرخ ارز است

به گزارش TSEpress هادی قوامی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، رشد شاخص بورس و عبور آن از قله ۲۰۰ هزار واحدی را ناشی از تسعیر نرخ ارز دانست و گفت: رشد واقعی شاخص بورس برگرفته از رونق تولید و تحرک‌بخشی کل اقتصاد کشور است و اینکه اکنون بازار سرمایه در مسیر رونق، پله‌های صعود را می‌پیماید به علت تغییر نرخ ارز از ۴,۲۰۰ تومان به بیش از ۸ هزار تومان است که شرکت‌های پتروشیمی را سودآور کرده است.

  • وی با بیان اینکه تولید اکنون در کشور رمق و رونق چندانی ندارد، افزود: این رشد شاخص بورس ناشی از ۲ برابر شدن قیمت کالاها در نتیجه تغییر نرخ ارز از ۴,۲۰۰ تومان به ۸,۲۰۰ تومان است.
  • این نماینده مجلس تصریح کرد: آینده بازار سرمایه چنانچه با بی‌رمقی تولید در کشور همراه شود مثل این روزهای بورس نخواهد بود. در چنین شرایطی تمرکز بر رونق اقتصاد کشور بویژه توجه به تولید ملی می‌تواند بورس را با رشد واقعی شاخص‌ها پویا کند.

ارز   بازار سرمایه   بورس تهران   تسعیر ارز   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219