۱۱ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 31 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

زیان انباشه ذوب‌آهن اصفهان به صفر می‌رسد

زیان انباشه ذوب‌آهن اصفهان به صفر می‌رسد
کد: 34885   تاریخ انتشار :۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۷

مسئولین و اعضاء نهادهای سرمایه گذاری ایران با حضور در ذوب آهن اصفهان ضمن بازدید از خط تولید ، با مهندس یزدی زاده مدیرعامل و جمعی از مسئولین این شرکت دیدار و گفتگو نمودند .

به گزارش TSEpress مهندس یزدی زاده در این دیدار ، گزارشی ازشرایط تولید و پروژه های توسعه ذوب آهن اصفهان ارائه داد و با اشاره به ثبت سومین رکورد تولید سالانه این شرکت در سال گذشته که با تولید ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن چدن با دوکوره بلند حاصل شد، گفت : مطابق برنامه ،  امسال این شرکت  ۳میلیون و ۵۰ هزار تن چدن تولید خواهد نمود .

  • مدیرعامل ذوب آهن اصفهان افزود : بخش های مختلف خط تولید این شرکت طی سالهای گذشته نوسازی شده وتغییرات اساسی یافته است و لذا به لحاظ تکنولوژیک و فنی در شرایط بسیار خوبی است .
  • مهندس یزدی زاده ، یکی از مهمترین پروژه های در دست اقدام این شرکت را پروژه pci ( تزریق پودر زغال به کوره بلند ) معرفی نمود و گفت : پودر زغال در کوره بلند جایگزین کک می شود که ۳۰ درصد هزینه تمام شده محصولات این شرکت را در بر می گیرد . لذا این پروژه تاثیر اقتصادی خوبی در این شرکت دارد و به زودی راه اندازی می شود.
  • وی ، مشکل مزمن ذوب آهن اصفهان را ، تامین پایدار مواد اولیه دانست و گفت : خوشبختانه اقدامات خوبی برای حل این مشکل انجام شده و در دست اقدام است که به زودی از طریق کدال افشا می شود.
  • مدیر عامل ذوب آهن اصفهان افزود : امسال سود خواهیم داشت اما با توجه به زیان انباشته امکان توزیع سود وجود ندارد . برنامه شرکت این است که در سال ۱۳۹۹ توزیع سود داشته باشیم .
  • مهندس یزدی زاده با اشاره به اینکه یکی از چالش های این شرکت در سال گذشته بحران آب بود ، گفت : ذوب آهن اصفهان پروژه های مختلفی برای کاهش مصرف آب اجرا کرده که نتیجه آن کاهش ۴۰ درصدی در مصرف آب است . همچنین تلاش می کنیم با بهره گیری از پساب شهرهای اطراف تا ۴ سال آینده ، برداشت از آب زاینده رود نداشته باشیم .
  • دکتر اسلامی بیدگلی دبیر کل نهادهای سرمایه گذاری ایران نیز در این دیدار گفت : با توجه به اینکه در سال رونق تولید هستیم و با توجه به شرایط خاصی که درسال جاری با آن مواجه هستیم ، توسعه صنایع بزرگی همچون ذوب آهن اصفهان و راه اندازی ظرفیت خالی این صنایع اهمیت بسیار زیادی برای اقتصاد کشور دارد .
  • وی افزود : فرصت های توسعه ای بسیار خوبی در ذوب آهن اصفهان وجود دارد که نیاز به سرمایه گذاری دارد و می تواند بازده بسیار مناسبی داشته باشد .
  • بوالحسنی مدیرعامل شرکت نوویرا که سبد گردان ذوب آهن اصفهان است نیز در این دیدار ، به فعالیت های مشترک این دو شرکت پرداخت و صندوق سرمایه گذاری ذوب آهن نوویرا را معرفی نمود.
  • در این دیدار که تعدادی از خبرنگاران حوزه بورس نیز حضور داشتند ، جلسه پرسش و پاسخ نیز برگزار شد و مدیرعامل و دیگر مسئولین ذوب آهن به سوالات حضار پاسخ دادند .
 

بورس تهران   ذوب   ذوب آهن اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219