۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 30 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

هوشمندسازی سیستم مالی "فملی"

هوشمندسازی سیستم مالی
کد: 35077   تاریخ انتشار :۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۲۷

اردشیر سعد محمدی اولویت های جدید شرکت ملی صنایع مس ایران را اعلام کرد. به گفته وی، هوشمند سازی سیستم مالی و تغییر ساختار واحدها، از جمله اولویت های این شرکت خواهد بود.

به گزارش TSEpress مدیرعامل شرکت ملی مس ایران که در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل این شرکت سخن می گفت، اعلام کرد: آموزش هدفمند، رقابت پذیری و تغییر ساختار واحدها، رفتار مالی مناسب، ایجاد شرایط جدید سرمایه گذاری با محوریت "تولید" در دستور کار شرکت ملی مس قرار خواهد گرفت.
 • آموزش هدفمند
 • مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران آموزش هدفمند را از جمله برنامه های خود در این مجموعه خواند و اعلام کرد: ارتقا سطح دانش، استاندارد سازی و به روزرسانی امور با توجه به تغییرات جهانی، امری بدیهی است و در دستور کار شرکت قرار خواهد گرفت.
 • اتخاذ تصمیم های خاص در لحظه
 • سعد محمدی با اعلام اینکه امروز به صورت لحظه ای باید تصمیم های خاص اتخاذ کرد افزود: هوشمند کردن سیستم مالی شرکت مس قطع به‌ یقین اتفاق خواهد افتاد و امیدوارم با همکاری دوستان بتوان به‌صورت آنلاین قیمت تمام‌شده را در لحظه ارزیابی کرد.
وی ادامه داد: برنامه ریزی برای داشتن رفتار مالی مناسب و توجه به قیمت تمام شده محصول به طور حتم مورد توجه است.
 • رقابت پذیری واحدها
 • وی ارتقا سطح تکنیکی و رقابت پذیری واحدهای مرتبط با صنعت مس را مهم دانست و اظهار کرد: واحدها برای این امر،‌ نیاز به تغییر ساختار دارند و ضروری است الگوهای بین المللی را با شرایط اقتصادی کشور تطبیق دهیم.
 • نیاز ۴۶۰ هزار تنی کنسانتره مس
 • سعد محمدی گفت: در حال حاضر ۴۶۰ هزار تن ظرفیت کاتد در شرکت مس وجود دارد و میزان کنسانتره تولیدی یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن است و برای تولید ۴۶۰ هزار تن کاتد مس، نیاز به یک‌ میلیون ۸۰۰ هزار تن کنسانتره داریم.
وی با اعلام اینکه شرکت مس تنها شرکتی است که مواد معدنی در اختیار خودش است گفت: با این تعریف، بحث توازن در تولید از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • ایجاد شرایط جدید سرمایه گذاری
 • سعدمحمدی توجه به صنایع بالا و پایین دست مس را از دیگر برنامه های خود دانست و افزود: این مجموعه باید شرایط جدید را برای سرمایه گذاری جدید فراهم کند.
 • تولید؛ محور برنامه ها
 • وی "تولید" را به عنوان محور اصلی برنامه های شرکت مس اعلام کرد و گفت: بحث ارتقا سطح سهام شرکت در بورس از وظایف جدی ما خواهد بود که باید به صورت علمی و فنی صورت بگیرد.
۶ درصد گردش مالی دنیا از آن فلز سرخ مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که در کشور آمریکا تقریباً سال ۲٫۷۵ میلیارد دلار برداشت ماده معدنی صورت می‌گیرد اظهار داشت: با فرآوری ماده معدنی تقریباً ۸۷۲ میلیارد دلار درآمد حاصل می‌شود که حدود ۱٫۳ درصد تولید ناخالص داخلی آمریکا است. وی افزود: زمانی که به مواد مورد مصرف مورد صنایع تبدیل می‌شود این عدد به ۲۱۴۰ میلیارد دلار ارتقا می‌کند. سعدمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ارزش منابع طبیعی دنیا حدود ۳۱۰ تریلیون دلار است و در حال حاضر میزان ارزش برداشت از این منابع ۸ تریلیون دلار است. مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس ایران با بیان اینکه گردش مالی صنایع معدنی و معادن دنیا ۲۲۰۰ میلیارد دلار است افزود: مس جزو ۷ عنصری است که ۶ درصد از گردش مالی در دنیا را به خود اختصاص داده است.
 • بنی اسدی راد: صنعت مس، محور فعال جبهه اقتصادی است
در ادامه مراسم مدیرعامل سابق شرکت ملی مس نیز طی سخنانی گفت: صنعت مس محور فعال جبهه اقتصادی است و نقش موثری در شاخص های اقتصادی دارد. محمدرضا بنی اسدی راد افزود: بسیار خرسندم که خانواده پرتلاش و با انگیزه شرکت مس، گام های اساسی در حوزه های مختلف برداشت و در نهایت رکوردهای چشمگیر در تولید و فروش به ثبت رسید. وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در طول مدیریت خود گفت: تولید، توسعه و بومی سازی استراتژی ما در شرکت ملی مس بود که در نهایت دستاوردهای قابل توجهی را به همراه داشت. بنی اسدی راد با تاکید بر جذب سرمایه گذاری در حوزه مس به منظور دستیابی به افق ۱۴۰۴ گفت: امیدوارم با حضور مدیرعامل جدید شرکت مس که فرد شناخته شده حوزه معدن و صنایع معدنی است، بیش از پیش شاهد موفقیت های این مجموعه باشیم.

بورس تهران   فملی   مس   ملی مس ایران   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219