۱۰ فروردین ۱۴۰۲ - 2023 30 Mar
#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش ۱۵۰ درصدی صدور بیمه نامه حوادث پس از سیل اخیر

افزایش ۱۵۰ درصدی صدور بیمه نامه حوادث پس از سیل اخیر
کد: 35137   تاریخ انتشار :۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۲

سیلاب های ابتدای سال ۹۸ و خسارت سنگین آنها، جذابیت بیمه را بالا برد به طوری که فروش بیمه نامه حوادث در برخی شرکت های بیمه در ۲ ماه اخیر ۱۰۰ تا ۱۵۰درصد افزایش داشته است.

  • به گزارش TSEpress  میزان دقیق خسارت های ناشی از سیلاب به شکل دقیق اعلام نشده است، اما وزیر کشور میزان خسارت سیل را تا ۳۵ هزار میلیارد تومان برآورد کرد.
  • قائم مقام رئیس کل بیمه مرکزی ایران نیز با اعلام اینکه بین پنج تا هفت درصد واحدهای مسکونی در کشور از پوشش بیمه‌ حوادث طبیعی برخوردارند، گفت: برآورد می شود که میزان خسارت وارده بر واحدهای مسکونی در سیل حدود ۳۳۰ میلیارد تومان باشد. همزمان با وقوع سیلاب های اخیر، موضوع لزوم گسترش پوشش بیمه در مقابل حوادث طبیعی مورد توجه قرار گرفت، به طوری که گزارش ها از رشد حدود ۱۵۰ درصدی صدور بیمه حوادث که سیل را نیز پوشش می دهد، حکایت دارد.
  • بر این اساس، بیمه مرکزی اعلام کرد: پس از وقوع سیلاب های اخیر تلاش شد که مشکلات بیمه گذاران سیل زده با سرعت بر طرف شود به گونه ای که علاوه بر پرداخت برخی خسارات، هماهنگی های لازم برای تکمیل پرونده های خسارت نیز توسط شرکت های بیمه انجام شده است. عملکرد صنعت بیمه در ماجرای سیل اخیر، زمینه ترغیب مردم به خرید بیمه نامه را به دنبال داشته که رشد ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصدی فروش بیمه نامه حوادث در برخی شرکت های بیمه در ۲ ماه اخیر از نشانه های این رضایتمندی محسوب می شود.
  • همچنین پس از وقوع سیلاب های اخیر، طرح ایجاد صندوق بیمه حوادث طبیعی توسط نهادهای ذیربط نیز در دستور کار قرار گرفته است.

بورس تهران   گروه بیمه   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219