#
#
اخبار اقتصادی بورس

الزام فروشندگان طلا به استفاده از صندوق‌های مکانیزه فروش

الزام فروشندگان طلا به استفاده از صندوق‌های مکانیزه فروش
کد: 36042   تاریخ انتشار :۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از جمله تغییرات مهم قانون مالیات بر ارزش افزوده را الزام فروشندگان طلا به استفاده از صندوق‌های مکانیزه فروش عنوان کرد.

  • الیاس حضرتی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم قانون مالیات بر ارزش افزوده را اواخر مرداد در صحن علنی مجلس به رای بگذاریم، اظهار داشت: ۱۰ سال است که قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور اجرا شده و پیش از ایران هم در ۱۷۰ کشور دنیا در حال اجرا بوده است، اما به دلیل اینکه این قانون یکی از قوانین پیچیده مالیاتی است باید توجه کرد که در اکثر کشورهایی که اجرا شده با چالش‌هایی هم روبرو بوده است.
  • وی گفت: قانون اولیه و آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده دو هدف اصلی داشت اول ایجاد شفافیت اقتصادی و دوم ایجاد مالیات بر مصرف، اما اعتراضی که اجرای این قانون ایجاد کرده این است که در زمان حاضر تولیدکنندگان هدف این مالیات قرار گرفته‌اند.
  • حضرتی افزود: در اصلاحیه این قانون که در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی آن هستیم قرار بر این شده است که تاریخ تعلق مالیات بر ارزش افزوده به تولیدکنندگان که پیش از این هر سه ماه بود برای تولیدکنندگانی که با چک خرید و فروش می‌کنند براساس زمان دریافت و وصول چک آن‌ها باشد و همچنین مالیات بر تجهیزات و خطوط تولید در اصلاحیه این قانون حذف شده است.
  • وی تصریح کرد: مشکل دیگری که در اصلاحیه این قانون مدنظر قرار گرفته است موضوع اعتبار و استرداد مالیاتی است که براساس ان صادرکنندگانی که محصول خود را در ایران تولید می‌کنند و برای مواد اولیه مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده اند، اما در صادرات امکان دریافت آن را ندارند از فهرست تولیدکنندگان موظف به پرداخت این مالیات حذف شوند.
  • حضرتی گفت: همچنین در مورد فروشندگان طلا باید اعلام بکنیم که براساس اصلاحات انجام شده در قانون مالیات بر ارزش افزوده آن‌ها باید پس از ابلاغ اصلاحیه این قانون تنها از طریق صندوق‌های مکانیزه اقدام به خرید و فروش کنند تا ۹ درصد مالیات ارزش افزوده تنها از سود آن‌ها کسر شود و در غیراینصورت سازمان‌های مالیاتی مختارند تا به اصل مبلغ خرید و فروش شان مالیات ببندند.

صندوق فروشگاهی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219