#
#
اخبار اقتصادی بورس

وضعیت تولید فولاد و آهن اسفنجی در ۴ماهه امسال

وضعیت تولید فولاد و آهن اسفنجی در ۴ماهه امسال
کد: 36474   تاریخ انتشار :۲۲ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۹

انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گزارش آماری چهار ماهه اول سال ۱۳۹۸ فولاد ایران یعنی تا پایان تیر ماه را منتشر کرد که بر اساس آن در چهارماهه نخست امسال تولید فولاد میانی ایران ۵ درصد، محصولات فولادی ۱۲ درصد و آهن اسفنجی ۱۰ درصد رشد تولید داشته‌اند.

  • بر اساس این گزارش، فولادسازان ایران موفق شدند با تولید ۸ میلیون و ۶۸۳ هزار تن فولاد میانی، رشد ۵ درصدی را به ثبت برسانند. فولادسازان کشور توانسته‌اند تولید فولاد میانی را از هشت میلیون و ۲۷۹ هزار تن تولید شده در مدت مشابه سال گذشته را به هشت میلیون و ۶۸۳ هزار تن در چهار ماهه امسال برساندند.
  • از این میزان فولاد میانی، سهم بیلت و بلوم از کل تولید فولاد میانی پنج میلیون و ۱۲۸ هزار تن می‌رسد که آهنگ رشد آن کندتر شده و تنها رشد ۱۴ درصدی را به ثبت رسانده است. تولید اسلب نیز به سه میلیون و ۵۵۵ هزار تن رسیده که افت شش درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته است.
  • همچنین در چهارماهه اول سال ۹۸، تولید محصولات فولادی ایران با رشد ۱۲ درصدی به شش میلیون و ۹۳۰ هزار تن رسیده است. در حالی که تولید آن در مدت مشابه سال گذشته شش میلیون و ۱۷۲ هزار تن بوده ات . از میزان تولید محصولات فولادی تولید ده تا پایان تیرماه سال جاری سه میلیون و ۵۸۶ هزار تن آن مقاطع تخت و سه میلیون و ۳۴۴ هزار تن محصولات طویل فولادی است. رشد تولید مقاطع تخت تا پایان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد و مقاطع طویل ۱۳ درصد بوده است.
  • علاه براین طبق گزارش اعلام شده از سوی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید آهن اسفنجی نیز در مدت مذکور با ۱۰ درصد رشد از هشت میلیون و ۶۰۲ هزار تن به ۹ میلیون و ۴۶۸ هزار تن رسیده است.

بورس تهران   فولاد   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219