#
#
اخبار اقتصادی بورس

نقدینگی از ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفت

نقدینگی از ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفت
کد: 37078   تاریخ انتشار :۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۲

عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون گفت: نقدینگی کشور از ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان فراتر رفته است.

  • به گزارش TsePress سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون درباره ارائه تسهیلات این بانک گفت: با اعطای تسهیلات به میزان ۵۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات به تعاون گران و کارآفرینان در شش‌ ماهه ابتدایی سال ۹۸، مانده تسهیلات پرداختی این بانک از ۱۴۲هزار میلیارد ریال فراتر رفته است.
  • وی افزود: با این عملکرد، بانک در شاخص مانده تسهیلات رشدی ۱۳٫۵ درصدی را در مقایسه با سال گذشته تجربه نموده است.
  • فتاحی با اشاره به اینکه مطابق تدابیر اتخاذشده بازارها به ثبات نسبی رسیده‌اند، نقدینگی موجود در اقتصاد را فراتر از ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام نمود که رشد ۲۵٫۵ درصدی را در سال ۹۸ رقم‌زده است و بانک توسعه تعاون با تجهیز منابع سپرده‌ای و ایجاد ترکیب بهینه منابع سپرده‌ای، قیمت تمام‌شده پول را کاهش داده و شرایط بهتری برای اعطای تسهیلات حمایتی به تعاون گران و کارآفرینان فراهم نموده است.
  • طبق آخرین گزارش بانک مرکزی که در خرداد ماه ۹۸ منتشر شد، نقدینگی در این ماه به ۱۹۷۹ هزار میلیارد تومان رسید. پس از این، گزارش رسمی جدیدی از میزان نقدینگی منتشر نشده است.
  • عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون با اشاره به اینکه همکاری‌های مناسبی میان این بانک و وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای اعطای تسهیلات موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری وجود دارد گفت: یکی از مهم‌ترین مصادیق توسعه بازار بهره‌گیری از فرصت تسهیلات تکلیفی و توسعه‌ای و تعامل پایدار با دستگاه‌های تخصصی دولتی می‌باشد.
  • فتاحی خاطرنشان کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان، یزد، بوشهر و سمنان بهترین عملکرد را از جهت کیفیت منابع سپرده‌ای داشته‌اند که با این عملکرد مطلوب، امکان تسهیلات توسعه‌ای مناسب در سراسر کشور فراهم می‌گردد.
  • وی در ادامه انجام ارزیابی عملکرد واحدهای استانی و شعب طی یک‌ماهه گذشته را مثمر ثمر اعلام کرد و گفت: رهیافت‌های سیاستی مناسبی در این جلسات حاصل گردید که برای توسعه خدمات تخصصی و اعطای تسهیلات اعتباری بکار گرفته خواهد شد.

اقتصاد کلان   بورس تهران   نقدینگی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219