#
#
اخبار اقتصادی بورس

بهره برداری از کارخانه تولید سیمان در شهر العماره عراق در آینده نزدیک

بهره برداری از کارخانه تولید سیمان در شهر العماره عراق در آینده نزدیک
کد: 37348   تاریخ انتشار :۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: کارخانه تولید سیمان که در شهر العماره عراق و با سرمایه‌گذاری خوزستان در دست ساخت است، در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

  • به گزارش TsePress سید نوراله حسن زاده روز دوشنبه در این ارتباط گفت: کارخانه تولید سیمان با سرمایه‌گذاری شرکت «ارجان صنعت فارس» خوزستان با هزینه ۳۵ میلیون دلار در شهر العماره کشور عراق در دست ساخت است که این سرمایه‌گذاری به منظور ورود دایمی و مستقیم به بازار عراق در بحث سیمان انجام گرفته است.
  • وی گفت: پنج سال پیش با رایزنی مسوولان خوزستان با مسوولان کشورعراق، مجوز ساخت این کارخانه در شهر العماره عراق صادر شد و اکنون کارهای پایانی و تکمیلی ساخت این کارخانه درحال انجام است.
  • معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی، تولیدات و فعالیت کارخانجات کشور و استان و مشکل فروش آنها، پیش بینی شده با راه اندازی این کارخانه روزانه حداقل ۱۲۰ تریلر « کلینکر» از کارخانه‌ای در رامهرمز به عراق برای تولید سیمان در این کارخانه ارسال شود.
  • حسن زاده ادامه داد: با تامین مواد اولیه این کارخانه از سوی خوزستان درآمد و وسودآوری آن برای خوزستان خواهد بود.
  • وی با بیان اینکه در آینده نزدیک با مرزبانی و گمرک نشست مشترکی را در خصوص این طرح انجام خواهیم داد، افزود: ساخت این کارخانه یک فرصت سرمایه گذاری برای خوزستان است تا مسیر برای سرمایه‌گذاری‌ برون مرزی بیشتر، برای این استان هموار شود.
  • العماره مرکز استان میسان عراق است که با خوزستان مرز مشترک دارد.
  • خوزستان با دارا بودن ۲ مرز بین المللی چذابه و شلمچه بیشترین مراودات اقتصادی را با کشور عراق داراست.

بورس تهران   سیمان   سیمان خوزستان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219