#
#
اخبار اقتصادی بورس

سایپا در چه صورت می‌تواند امسال افزایش سرمایه دهد؟

سایپا در چه صورت می‌تواند امسال افزایش سرمایه دهد؟
کد: 37548   تاریخ انتشار :۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۳

نکته امیدوارکننده برای نارنجی‌پوشان این است که بر اساس مصوبه سال گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، شرکت‌های زیان‌ده تا پایان سال گذشته می‌توانستند حتی به‌رغم سپری‌نشدن بازه زمانی ۵ساله خود، باز هم افزایش سرمایه دهند.

  • به گزارش TsePress با‌توجه به این‌که بر‌اساس قانون مصوب مجلس هر شرکت بورسی هر ۵ سال یک‌بار می‌تواند از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش سرمایه دهد و از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شود، شرکت سایپا نمی‌تواند امسال افزایش سرمایه دهد. چراکه در اسفندماه سال ۹۴ این شرکت با‌مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار سرمایه خود را به میزان ۱۲۵‌درصد از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها افزایش داده است. تنها امید سایپایی‌ها برای افزایش سرمایه
  • نکته امیدوارکننده برای نارنجی‌پوشان این است که بر اساس مصوبه سال گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، شرکت‌های زیان‌ده تا پایان سال گذشته می‌توانستند حتی به‌رغم سپری‌نشدن بازه زمانی ۵ساله خود، باز هم افزایش سرمایه دهند. اما این مصوبه تا پایان سال گذشته اعتبار داشت و با توجه به این‌که تصمیمات این شورا موقت بود، برای سال‌جاری نیز باید این مصوبه تمدید می‌شد که تاکنون نشــده است.
  • در‌صورتی‌که این امر محقق و مصوبه برای سال جاری نیز تمدید شود، سایپا می‌تواند دوباره در سال‌جاری سرمایه خود را افزایش دهد. در غیر این صورت این خودروساز برای انجام این کار باید تا اسفندماه سال آینده صبر کند.

بورس تهران   خساپا   سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219