#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش ۹۷ درصدی ناوگان حمل‌ونقل ریلی

افزایش ۹۷ درصدی ناوگان حمل‌ونقل ریلی
کد: 37566   تاریخ انتشار :۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۰

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قطارهای حومه‌ای در روزهایی که شاهد صحبت‌های مردم از گرانی هستیم، با نرخ مناسب و کیفیت مطلوب در حال ارائه خدمات به مردم است.

  • سعید رسولی در نشست هم اندیشی با شرکت‌های تولیدکننده و سرمایه‌گذار به دستاورد‌های استفاده از ظرفیت‌های تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در سال جاری ۴۳۲ دستگاه انواع واگن باری، مسافری، خودکشش و لکوموتیو به ناوگان حمل‌ونقل ریلی کشور اضافه شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۷ درصد رشد داشته است.
  • وی افزود: در جلساتی که گزارش اقدامات انجام شده و برنامه‌های آتی راه‌آهن به استحضار ریاست‌ جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی رسید، روسای دو قوه ضمن اظهار رضایت از اقدامات مؤثر راه‌آهن به ویژه در رونق تولید و حمایت از بخش غیردولتی به استمرار حمایت از توسعه حمل و نقل ریلی و تولید ملی در این حوزه تأکید کردند.
  • معاون وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: در مدت چند ماه یک توافقنامه پنج جانبه برای ایجاد کریدور جدید ریلی در راستای انتقال بارهای چین به اروپا با نرخ تعرفه واحد به امضا رسید.
  • رسولی بیان داشت: مدنظر قرار دارد، اسامی پیمانکاران و مشاوران پروژه‌های حمل‌ونقل ریلی در ایستگاه‌های واقع در همان پروژه بر روی لوحی به منظور تقدیر از آن‌ها درج شود و از طرفی در معرض دید مسافران قرار گیرد.
  • مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به مزایای قطارهای حمل‌ونقل حومه‌ای خاطرنشان کرد: قطارهای حومه‌ای در روزهایی که شاهد صحبت‌های مردم از گرانی هستیم، با نرخ مناسب و کیفیت مطلوب در حال ارائه خدمات به مردم است. به طوری که قیمت بلیت قطار حومه‌ای در مسیر اهواز-خرمشهر ۳۰۰۰ تومان و نرخ سواری کرایه ۵۰۰۰۰ تومان است. همچنین قیمت بلیت قطارهای حومه‌ای در مسیر‌های تهران-پیشوا و تهران-قم نیز به ترتیب ۱۵۰۰ و ۴۰۰۰ تومان است.
  • وی یادآور شد: تاکنون در جلساتی که با تعدادی از استانداران برگزار شد، ایشان خواستار افزودن ظرفیت‌ ناوگان مسافری شدند که در همان جلسات مطرح شد، می‌توانند از تسهیلات قانونی در نظر گرفته شده در راستای حمایت از بخش غیردولتی از جمله ظرفیت تبصره ۱۸ قانون بودجه سال جاری و منابع استانی برای تأمین ناوگان ریلی قطارهای حومه‌ای استفاده کنند که مورد استقبال قرار گرفت.
  • معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفت: بازنگری مصوبات با هدف رونق بخشی به حمل‌ونقل ریلی در دستور کار هیئت مدیره شرکت راه‌آهن قرار دارد و هرجا بتوانیم با مقررات زدایی، شرایط متفاوتی برای تشکل‌های حمل‌ونقل ریلی ایجاد کنیم با جدیت در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بورس تهران   حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219