#
#
اخبار اقتصادی بورس

ارتقای ظرفیت ذوب مس به ۴۰۰ هزار تن تا پایان امسال

ارتقای ظرفیت ذوب مس به ۴۰۰ هزار تن تا پایان امسال
کد: 37589   تاریخ انتشار :۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۵

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: تا پایان امسال ظرفیت ذوب مس به ۴۰۰ هزار تن ارتقا پیدا می کند.

 • اردشیر سعدمحمدی امروز در گردهمایی پرسنل امور حراست و حفاظت فیزیکی مجتمع مس سرچشمه اظهار داشت: مس شرایط خیلی خوبی دنبال می کند تاپایان امسال ظرفیت ذوب مس به ۴۰۰ هزار تن ارتقا پیدا می کند که این شاخص عملکردی است؛ ۲۸۰ هزارتن ظرفیت ذوب در سرچشمه و ۱۲۰ هزار تن در خاتون آباد است.
 • مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران عنوان داشت: جای خوشحالی دارد که آماده هستیم دهه مبارک فجر ۴ هزار و۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در خاتون آباد افتتاح کنیم که ۱۵۰ میلیون یورو برای ذوب افزایش ظرفیت به ۱۲۰ هزارتن، ۱۱۰ میلیون یور در بخش اسید، ۴۰ میلیون یور در بخش اکسیژن و ۱۰ میلیون یورو در بخش انبار کنسانتره؛ این افتخارات در شرایطی رقم می خورد که علی رغم اینکه شرایط تحریم ظالمانه را داریم بیش از دوبرابر صادرات نسبت به سال گذشته و تا پایان سال به بیش از سه برابر خواهیم داشت.
 • وی به ارزش سهام مس پرداخت و افزود: میزان ارزش سهام ما در بازار بورس شب عید ۳۸۵ تومان و روز گذشته رقم ۶۰۷ تومان را لمس کرد که نشان دهنده نگاه بازار بورس به شرکت مس براساس عملکرد است، ارزش بازار در شب عید ۳۰ هزار میلیارد تومان و دیروز به ۴۷ هزار میلیار تومان ارتقا پیدا کرد.
 • سعدمحمدی با بیان اینکه امیداوریم در برنامه های توسعه ای گردش مالی مس را ارتقای جدی دهیم، تصریح کرد: در دره آلو سال ۹۹ کارخانه کنسانتره به پایان و به بهره برداری می رسد و نیمه اول ۱۴۰۰ کارخانه کنسانتره دره زار افتتاح خواهد شد که هرکدام گردش مالی مناسب و اشتغال ایجاد می کند.
 • وی ادامه داد: در بخش اکتشاف در سرچشمه اکتشافات جدیدی صورت می گیرد، ذخایر خوبی داریم و به طور جدی ارتقا یپدا کرده است.
 • سعدمحمدی خاطرنشان کرد: این ماه میزان فروش از تولید به میزان حدود هفت هزار تن بالاتر رفته و سال آینده شرایط تولید ما به سمتی می رود که برای اولین بار در تاریخ عمر مس از ۳۰۰ هزار تن عبور کنیم و سرفصل جدیدی در شرکت مس باز کنیم.
 • وی ابراز داشت: امروز به فرمان رهبری بحث، اقتصاد مقاومتی است و همه ما موظفیم در راستای ایجاد فضای مناسب تولید به طور جدی قدم برداریم این گردش به اقتصاد ملی کشور کمک می کند و همچنین کمک به اقتصاد استان و مس است و اولین بحث رعایت آرامش و نظم است تا موفقیت بالایی داشته باشیم که این نظم و آرامش را مرهون زحمت شما هستیم و این زحمات شماست که موجب می شود بیشتر برای حرکت تولید بیش از گذشته فراهم شود.
 • مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این جا پایگاه تولیدی است در بحث انتخابات قطعا همه زاد هستند اما در محیط تولید بحث تولید است و این جا پایگاه نخواهد بود و موظف به تولید هستیم بیرون اگر می خواهید شرایط را دنبال کنید مربوط به خودتان خواهد بود.
 • وی اضافه کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته آزمونی با هماهنگی مسئولان حراست استان قبل از سال برگزار و تعدادی جذب خواهیم کرد پذیرفته شدگان اول در شرکت های اقماری جایگیزین می شوند و رعایت عدالت برقرار خواهد شد که دغدغه ای برای پرسنل قدیمی ایجاد نشود یک آزمون هم بعد از سال جدید برگزار تا بار نیاز منطقه برای اشتغال را کم کنیم که با سرمایه گذاری جدید شرایط بیشتری برای اشتغال ایجاد کنیم.
 • وی توضیح داد: حراست مأمن امن همه مجموعه هایی است که در سیستم کار می کنند جبهه گیری و تقسم بندی نکنیم و بایستی آرامش برای حضور و ارائه صحبت های همه در حراست وجود داشته باشد. در حراست تمام اطلاعات موردنیاز برای تصمیم سازی جمع آوری می شود و با نقطه نظرات مجموعه آشنا و حرف های منطقی و درست برای عملیات استفاده کنیم.
 • سعدمحمدی تأکید کرد: سیستم حراست دارای اطلاعات فنی باشد یعنی به گونه ای خودش ا جهت دهد که بتوانیم تحلیل های فنی درست برای انتخاب افراد شایسته به نحو احسن انجام دهیم گاهی مدیر دغدغه های زیادی دارد که در شناسایی افراد مشکل دارد این وظیفه حراست و منابع انسانی است که با هم همکاری کنند افراد متعهد و متخصص شناسایی و در رده های مختلف به کار گرفته شوند.
 • وی بیان کرد: زمان بسیار حائز اهمیت است داشتن اطلاعات فنی و با شاخصه های مشخص جزء وظایق حراست است که باید بتواند تحلیل های صحیح را از لحاظ تخصصی انجام دهد.
 • سعدمحمدی اظهار کرد: بحث آموزش و استمرار در یادگیری اهمیت دارد باید مسلط به دانش روز باشید و سیستم ها را بشناسید و نقاط ضعف شناسایی و برای آن برنامه ریزی کرد.

بورس تهران   فملی   ملی مس صنایع ایران   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219