#
#
اخبار اقتصادی بورس

تشکیل تیم مستقل برای «صندوق‌های مکانیزه فروش»

تشکیل تیم مستقل برای «صندوق‌های مکانیزه فروش»
کد: 37635   تاریخ انتشار :۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵

اخذ حقوق گمرکی تا هفته دولت سال آینده و اخذ الکترونیکی مالیات تا پایان دولت دوازدهم اجرایی خواهند شد. 

  • فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز (سه‌شنبه) و در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: برای مقابله با فرار مالیاتی و جلوگیری از فساد در سیستم مالیاتی، بهترین روش استفاده از فناوری‌های نوین است؛ بنابراین باید به سمت هوشمندسازی سیستم‌ها حرکت کنیم.
  • وی اظهار داشت: این بدان معناست که گمرک و مالیات هوشمند شکل دهیم، زیرا در این صورت روابط رو در روی افراد به حداقل ممکن کاهش می‌یابد و فرایندها در محیط فناوری انجام می‌شود تا کارآیی بالا رود و بهترین نتایج را داشته باشیم.
  • وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: امسال اظهارنامه‌های مالیاتی ما در محیط الکترونیکی صورت گرفته و حدس می‌زنم گمرک به طور کامل تا هفته دولت سال ۹۹ الکترونیکی شود و مالیات هم بر اساس برنامه‌های تدوین‌شده تا پایان دولت دوازدهم الکترونیکی می‌شود.
  • تشکیل تیم مستقل برای صندوق‌های مکانیزه فروش
  • دژپسند افزود: در بحث مالیات یکی از مهم‌ترین مقوله‌ها صندوق‌های مکانیزه فروش است و تیم مستقلی برای پیگیری اجرایی کردن آن گذاشته‌ایم. وزیر اقتصاد در مورد پرداخت بدهی دولت به بخش خصوصی اظهار داشت: این کار در حال انجام است و بدهی بخش خصوصی در حال تهاتر است و با طلبی که بخش خصوصی از ما دارد در مقابل اوراق تسویه، بدهی را تهاتر می‌کنیم.
  • وی همچنین در رابطه با مالیات موسسات و مدارس غیرانتفاعی گفت: ما درآمد و مصارف تمام بنگاه‌های شناسنامه‌دار را بررسی و مشمول وضع مالیات می‌کنیم.

بورس تهران   صندوق مکانیزه فروش   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219