#
#
اخبار اقتصادی بورس

آزادی منابع و افزایش تسهیلات‌دهی بانک‌ها با فروش اموال مازاد

آزادی منابع و افزایش تسهیلات‌دهی بانک‌ها با فروش اموال مازاد
کد: 37842   تاریخ انتشار :۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۵۳

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی تهران می‌گوید فروش اموال مازاد بانک‌ها باعث آزاد شدن منابع و دارایی‌های منجمد و افزایش قدرت تسهیلات‌دهی آنها خواهد شد.

  • عباس آرگون در گفت‌وگو با خبرنگار ایبِنا درباره فروش اموال مازاد بانک‌ها اظهار داشت: مهم‌ترین موضوع این است که ببینیم سازوکار واگذاری اموال مازاد بانک چیست و چگونه قرار است این اموال واگذار شوند.
  • وی تصریح کرد: واگذاری اموال مازاد بانک‌ها باعث آزادی منابع و دارایی‌های منجمد شده آنها شده و قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها را افزایش می‌دهد ولی موضوع مهم قیمت‌گذاری این اموال است.
  • عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: قیمت‌گذاری اموال مازاد باید به گونه‌ای باشد که امکان فروش داشته باشند. بعضا شاهد قیمت‌گذاری‌هایی در این زمینه هستیم که متناسب با شرایط بازار و رکود اقتصادی نیستند و افراد نیز تمایلی برای خرید این اموال نشان نمی‌دهند.
  • نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه خاطرنشان کرد: در سازوکاری که برای فروش اموال مازاد بانک‌ها توسط وزارت اقتصاد نیز پیش‌بینی شده چندین روش مختلف برای واگذاری این اموال دیده شده اما موضوع اصلی همچنان قیمت‌گذاری و توجه به شرایط رکودی است.
  • وی همچنین از واگذاری این اموال در بازار سرمایه استقبال کرد و شفافیت آن را بیشتر از سایر روش‌ها دانست.
  • آرگون گفت: براساس مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید، بانک‌ها ملزم به عرضه اموال مازاد خود هستند و در غیر این صورت باید مالیات‌های سنگین و تصاعدی را پرداخت کنند که صرفه نگهداری این اموال را از بین می‌برد.

بانک   بورس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219