#
#
اخبار اقتصادی بورس

تولید سیمان طی ۸ ماه امسال، ۱۱ درصد رشد داشته است

تولید سیمان طی ۸ ماه امسال، ۱۱ درصد رشد داشته است
کد: 37868   تاریخ انتشار :۷ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۷

شیخان گفت: تولید سیمان طی ۸ ماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد رشد داشته است.

  • عبدالرضا شیخان، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان درباره وضعیت بازار سیمان اظهار کرد: بازار سیمان طی ۸ ماه ابتدای امسال، روند رو به رشدی داشته و تولید آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ درصد افزایش یافته است.
  • او با بیان اینکه صادرات هم طی ۸ ماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۵ درصد رشد داشته است تصریح کرد: امیدواریم که روند رشد صادرات بیشتر شود.
  • شیخان در ادامه یادآوری کرد: به نظر می‌رسد که از آذرماه، بازار سیمان افت کرده است که دلیل آن را می‌توان شرایط آب و هوایی و کاهش ساخت و ساز دانست.
  • دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه فعالان بخش سیمان در تلاش اند تا یک نرخ منطقی برای این محصول به دست آورند افزود: اگر این مهم، صورت گیرد به طور قطع، هم برای تولیدکننده و هم مصرف کننده، صرفه اقتصادی دارد.
  • شیخان با تاکید بر اینکه سیمان، در کشور دارای مزیت است افزود: با رشد تولید سیمان هم می‌توانیم ارزآوری داشته باشیم و هم مانع خروج ارز به واسطه واردات شویم.
  • او تاکید کرد: صنعت سیمان از صنایع کلیدی و پیش نیاز توسعه اقتصادی است به نحوی که کشور‌های توسعه یافته یا در حال توسعه با احداث کارخانه‌های متعدد، سیمان مورد نیاز برنامه‌های توسعه‌ای خود را تولید می‌کنند. به طور کلی، سرانه مصرف سیمان در هر کشور رابطه مستقیم با نرخ رشد اقتصادی کشور دارد.

بورس   گروه سیمانی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219