۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 3 Jun
##
اخبار اقتصادی بورس

رکوردشکنی فولاد مبارکه در تحویل محصول به تولیدکنندگان لوله و پروفیل کشور

رکوردشکنی فولاد مبارکه در تحویل محصول به تولیدکنندگان لوله و پروفیل کشور
کد: 38034   تاریخ انتشار :۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۵

تحویل محصولات فولاد مبارکه به تولیدکنندگان لوله و پروفیل از سال۱۳۹۴ تا پایان سال ۱۳۹۷ با ۱۲۰ درصد رشد از ۷۷۶ هزار تن به یک میلیون و ۷۰۹ هزار تن رسید.

  • به گزارش TsePress مدیر پشتیبانی فروش و بازاریابی فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر گفت: روند روبهرشد تحویل محصول به تولیدکنندگان لوله و پروفیل در سال رونق تولید و با هدف حمایت حداکثری از صنایع داخلی در نهماهۀ سال ۱۳۹۸ نیز با ۲۷ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۷/۱ میلیون تن افزایش یافت. محمد تاجمیر ریاحی با بیان اینکه حمایت از صنایع پاییندستی و تأمین مواد اولیۀ صنایع فولادی کشور با هدف توسعه و رونق تولید در کشور همواره از اهداف فولاد مبارکه بوده است، تصریح کرد: در همین خصوص این شرکت در سالهای اخیر با افزایش ظرفیت و بهرهمندی از توان حداکثری تولید بهخوبی توانست هدف افزایش عرضۀ محصولات فولادی تخت به بازار و تأمین حداکثری تقاضای مشتریان را محقق کند. وی افزود: شرکت فولاد مبارکه با افزایش عرضۀ محصولات خود به بازار داخل توانست مانع از واردات محصولات فولادی تخت و خروج بیش از ۴۰۰ میلیون دلار ارز در سال از کشور شود.
  • به گفتۀ مدیر پشتیبانی فروش و بازاریابی فولاد مبارکه این شرکت توانسته است در سالهای اخیر علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی و تحریمهای ظالمانه، روند روبهرشدی در تولید و تحویل محصولات فولادی داشته باشد و با تأمین حداکثری نیاز مشتریان خود، علاوه بر کاهش وابستگی به واردات کالا، نقش قابلتوجهی در تداوم تولید شرکتهای تولیدکنندۀ داخلی و همچنین افزایش صادرات محصولات نهایی داشته باشد. ریاحی ادامه داد: در سال گذشته، با صادرات نزدیک به ۳۰۰ هزار تن لوله و پروفیل، رکورد جدیدی در صادرات محصولات لوله و پروفیل ثبت شد. این میزان نسبت به سال ۱۳۹۴ رشد ۱۰۰ درصدی داشته است. میزان صادرات این محصولات در هفتماهۀ سال جاری نیز ۲۰۹ هزار تن افزایش یافته و با تداوم این روند پیشبینی میشود تا پایان سال به رکورد ۴۰۰ هزار تن برسد.
  • وی اظهار امیدواری کرد با برنامهریزی بهتر در روند صادرات کشور و با تأمین منظم و طبق برنامۀ شرکتهای تولیدی، گامهای ارزندهتری برای ارزآوری و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی برداشته شود.

بورس تهران   فولاد   فولاد مبارکه اصفهان   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609