#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش سرمایه خودروسازان تا یک ماه آینده

افزایش سرمایه خودروسازان تا یک ماه آینده
کد: 38066   تاریخ انتشار :۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴

بعد از این‌که شورای پول‌واعتبار تصویب کرد به هریک از دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا مبلغ ۲۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات اعطا شود و ازسوی‌دیگر هیات‌دولت نیز آیین‌نامه معافیت مالیاتی افزایش سرمایه ناشی‌از تجدید ارزیابی دارایی‌ها را تصویب کرد.

بعد از این‌که شورای پول‌واعتبار تصویب کرد به هریک از دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا مبلغ ۲۵۰۰میلیارد تومان تسهیلات اعطا شود و ازسوی‌دیگر هیات‌دولت نیز آیین‌نامه معافیت مالیاتی افزایش سرمایه ناشی‌از تجدید ارزیابی دارایی‌ها را تصویب کرد، زمینه برای افزایش سرمایه دو شرکت بزرگ خودروساز فراهم شد. آن‌ها برای دریافت این تسهیلات ۵هزار میلیارد تومانی نیاز دارند از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج شوند. بنابراین باید هرچه زودتر افزایش سرمایه ناشی‌از تجدید ارزیابی دارایی‌ها را اجرایی کنند. بنابراین، می‌توان گفت به احتمال زیاد به‌دلیل نیاز خودروسازان به انجام این اقدام تا یک‌ماه آینده، افزایش سرمایه ایران‌خودرو و سایپا به مرحله اجرا در خواهد آمد.

ایران خودرو   بورس تهران   سایپا   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 3818