۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 5 Jun
##
اخبار اقتصادی بورس گزارش روز - شنيده ها

لزوم رعایت تعداد سفارش در ثانیه

لزوم رعایت تعداد سفارش در ثانیه
کد: 40947   تاریخ انتشار :۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۴۶

با افزایش تعداد مشتریان و معاملات سهام در بورس، ‌برخی کارگزاری‌های بورس، برای جلوگیری از کندی سامانه معاملات، دستور العمل لزوم رعایت تعداد سفارش ارسال شده در ثانیه را به مشتری ارائه کردند.

 • ‌با توجه به اقبال مردم به سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و افزایش تعداد افراد معامله‌گر در بورس و افزایش تعداد معاملات و تعداد دفعات سفارش خرید و فروش، سامانه معاملات گاهی با تاخیر همراه می‌شود، لذا پیامی از سوی کارگزاران بورس به مشتریان ارائه می‌شود که تعداد ارسال سفارش خرید یا فروش سهام با محدودیت مواجه است.
 • در پیام ارسالی یک کارگزاری به مشتریان آمده است:
 • «باتوجه به دستورالعمل اجرایی معاملات برخط سازمان بورس، نسبت به رعایت "محدودیت فاصله زمانی بین هرارسال سفارش (۳۰۰ میلی ثانیه)" تعهد می‌نمایم و از ارسال هرگونه سفارش پربسامد که سبب ایجاد اختلال در سامانه‌های معاملاتی و عدم رعایت عدالت در معاملات شود، خودداری خواهم نمود.
 • بدیهی است در صورت هر گونه تخطی از قوانین، کارگزاری ملزم به مسدود نمودن دسترسی اینجانب به سامانه‌های معاملاتی خواهد بود.
 • بدینوسیله اعلام می‌کنم قرارداد ذکر شده را مطالعه کرده و با تمام مفاد آن موافقم»
 • به گزارش فارس تا مشتری بورس این قرارداد را امضا نکند،‌ نمی‌تواند وارد مرحله خرید و فروش سهام آنلاین شود.
 • مشتریان بورس بارها نسبت به کندی و اختلال سامانه فروش بورس گلایه کرده و مسئولان هم گفته‌اند در صدد رفع کندی سامانه معاملات هستیم.
 • روح اله دهقان مسئول شرکت مدیریت فناوری بورس تهران در این باره گفت: با توجه به اتصال سامانه معاملات بورس به سامانه ۱۰۸ کارگزاری ،‌ متاسفانه سامانه‌های برخی از این کارگزاری‌ها قدیمی است و این امر باعث کندی معاملات آنلاین مشتریان آن کارگزاریها می‌شود.
 • به گزارش فارس با ورود ۴۹ میلیون نفر سهامدار جدید عدالت به بورس، در آینده‌ای نزدیک، سامانه های بورس قطعا دچار اختلال و کندی می‌شوند، زیرا تعداد زیادی خریدار و فروشنده سهام عدالت که هر دارنده سهام عدالت سهامدار ۳۶ شرکت بورسی با تعداد سهام خرد است و این مساله تعداد مراجعه به سامانه برای خرید و فروش سهام را بالا می‌برد.

بورس تهران   کرونا   هسته معاملات   

نظرات(15)

 1. کرونا گفت:

  این طرح مسخره یعنی سی صد میللی ثانیه یعنی چی قبلش حداقل اطلاع بدین باعث اشتباه و ضرر نشه.یعنی رباتی تو کاره یا افرادی هستن که باعث اختلال میشن؟

 2. زهره یونسی گفت:

  این طرح را با این که نمیدونم چیه ولی خوب نیست

 3. علی گفت:

  سلام
  الان برای رفعش باید چه کرد؟

  • م.ر.سزاوار گفت:

   سلام،اگر از سیستم رایان همراه استفاده میکنید،وارد سیستم مذکور شده،کد معاملاتی و پسورد خود را وارد کرده سپس در قسمت بیانیه های ریسک روبروی عبارت مربوط به ۳۰۰ میلی ثانیه را 👍 نمائید

 4. ابراهیم گفت:

  الان باید چیکار کنیم رفع بشه

 5. نباتی گفت:

  طرح مزخرف رو داده اید به رباط حتی کسانی که مرتکب نشده اند هم به مشکل برخورده اند چرا راه کار دقیق نمی دهید و یا پیام را همانجا یک مهلت چند مرتبه ای نمی دهید

 6. زهره یونسی گفت:

  این چیز خوبیه

 7. زهرا حسینی گفت:

  من کلا نفهمیدم
  می شه بیشتر توضیخ بدهید
  من هیچ خرید و فروشی نمی تونم انجام بدم

 8. امید گفت:

  الان من دو روزه نمیتونم سهاممو بفروشم بخاطر همین پیغام. و همون بار اول خطا میده. خب مشخصه که دارن به زور مانع خرید و فروشمون میشن. این چه بازارییه که نتونی خرید فروش کنی مگه گروگانیم؟

 9. محمدرضا قاسمی گفت:

  ایجانب بامفاد تعهد نامه موافقم کجارا باید امضا نمایم

 10. جعفری گفت:

  برای حل این مشکل چه کار میشه کرد؟ما مشکل کم نداریم این هم اضافه شد

 11. صادق پیل افکن گفت:

  واقعا ک زوریه مگه ادم میخاد سهامشو بفروشه

 12. م.ر.سزاوار گفت:

  اگر از سیستم رایان همراه استفاده میکنید،ابتدا کد معاملاتی و پسورد خود را وارد کرده،سپس در قسمت بیانیه های ریسک جلوی عبارت مورد نظر(۳۰۰ میلی ثانیه) را ok یا👍 بزنید،یعنی آنرا قبول کنید،خود من هم این مشکل را داشتم.

 13. ماه گفت:

  این چه مسخره بازیه. الان یک هفته است نمی توانم هیچ معامله ای انجام بدهم.
  و هنوز هم نتوانستم فرم را امضا کنم
  خواهشا راهنمایی کنید
  کارگزاری اتی ساز بازار

 14. امیر گفت:

  بنده از سیستم رایان همراه استفاده میکنم دوستی که پاسخ دادن همچنین گزینه ای در این نرم افزار وجود نداره کدام قسمت نرم افزار گزینه بیانیه های ریسک رو میشه پیدا کرد؟

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 4609