#
#
اخبار اقتصادی بورس تحلیل ها گزارش روز - شنيده ها

کمبود قهوه و شکر در جهان یک فاجعه به بار می‌آورد

کمبود قهوه و شکر در جهان یک فاجعه به بار می‌آورد
کد: 46573   تاریخ انتشار :۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۱

به گزارش اسپوتنیک، بشریت تا پایان قرن بیست و یکم ممکن است با کمبود فاجعه بار قهوه و شکر مواجه شود. دانشمندان موسسه محیط زیست استکهلم در گزارش خود پیش بینی کردند که خشکسالی و بحران آب و هوا تا سال ۲۰۹۹ تا ۵۹ درصد محصولات اصلی را نابود می کند.

  • این مطالعه می گوید که بزرگترین تهدید برای صنعت غذا در جهان ناشی از شرایط زیست محیطی در چین، ایالات متحده و برزیل است - قطع عرضه و صادرات این مواد غذایی از این کشورها برای کل جهان بحرانی خواهد بود و می تواند ناآرامی های اجتماعی ایجاد کند.
  • دانشمندان محاسبه کرده اند که در زمان بلند مدت (در سال ۲۰۷۰-۲۰۹۹) حجم برداشت ذرت در ایالات متحده به دلیل گرمای غیر طبیعی تقریباً نصف کاهش می یابد. در روسیه و کانادا ، برعکس ، ممکن است به ترتیب ۱۳ و ۱۷ درصد رشد کنند ، اما این میزان افزایش تولید از سوی این کشورها برای جبران کسری جهانی کافی نخواهد بود. قهوه و شکر بیشترین ضربه را از کمبود محصولات زراعی ناشی از گرمایش زمین دریافت خواهد کرد. حجم عرضه نیشکر ۵۸٫۵ درصد کاهش می یابد ، میزان برداشت قهوه عربیکا ۴۵٫۲ درصد و انواع روبوستا - ۲۳٫۵ درصد کاهش می یابد.
  • کارشناسان همچنین پیشنهاد می کنند که روسیه و کانادا ممکن است کشت ذرت، سویا و برنج بیشتری را شروع کنند.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70
#
#
#
#
آخرین اخبار
آغاز معاملات گواهی سپرده سیمان
۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲
چاپ پول از مسیر جدید؟
۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۱
اخبار بیشتر