#
#
اخبار اقتصادی بورس گزارش روز - شنيده ها

قیمت مصوب چغندر قند کفاف هزینه‌های تولید را نمی‌دهد

قیمت مصوب چغندر قند کفاف هزینه‌های تولید را نمی‌دهد
کد: 46602   تاریخ انتشار :۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۹

مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی با پیش‌بینی تولید نزدیک به هفت میلیون تن چغندرقند بهاره و پاییزه در سال زراعی جاری، گفت: با توجه به خشکسالی امسال بیش از ۷۰ درصد شکر مورد نیاز کشور در داخل تولید و تامین می‌شود.

  • «پیمان حصادی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امسال با تولید ۱.۴ میلیون تن چغندر پاییزه و حدود ۵.۵ میلیون تن چغندرقند بهاره در مجموع برداشت هفت میلیون تن چغندرقند برآورد می شود که انتظار می رود از این میزان تولید، نزدیک  ۹۵۰ هزار تن شکر استحصال و تولید شود.
  • مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی اظهارداشت: همچنین امسال از تولید نیشکر، حداقل یک میلیون و ۸۰۰ هزارتن شکر در کشور تولید خواهد شد.
  • قیمت مصوب شکر کفاف هزینه‌های تولید را نمی‌دهد
  • مجری طرح چغندر قند وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه خودکفایی کشور در بحث شکر منوط به تامین نیاز زارعین است، تصریح کرد: امسال شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی برای اینکه نرخ محصولات پاییزه را سریعتر اعلام کند، قیمت چغندرقند را بر مبنای هزینه های تولید و در رقابت با محصولات دیگر اعلام نکرده است.
  • وی اظهارداشت: براساس مصوبه این شورا قیمت هر کیلوگرم چغندرقند یک هزار و ۴۷۵ تومان تعیین شده درحالی که قیمت واقعی این محصول با توجه به هزینه های تمام شده تولید، یک هزا رو ۸۷۵ تومان باید باشد تا کفاف هزینه های تولید را بدهد.
  • حصادی  گفت: اگر بخواهیم قیمت سایر محصولات را در مقایسه با گندم در نظر بگیریم در طول ۲۰ سال گذشته قمیت چغندرقند ۲۳ تا ۲۵ درصد قیمت گندم بوده است.
  • به گفته وی، امسال شورای قیمت گذاری نرخ هرکیلوگرم گندم معمولی را ۷۵۰۰ تومان تعیین کرده است.
  • وی اضافه کرد: البته محدودیت قیمت چغندرقند، قیمت نهایی شکر است که به طور معمول محدودیت هایی را برای قیمت چغندرقند ایجاد می کند، اما اگر بخواهیم تولید خوب و مستمر داشته باشیم حداقل ها را باید برای زارعین در نظر بگیریم تا متضرر نشوند.
  • مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی افزود: تولید برای سال زراعی جدید و افق ۱۴۰۴ بیش از ۹۵ درصد خودکفایی شکر است.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70
#
#
#
#
آخرین اخبار
آغاز معاملات گواهی سپرده سیمان
۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۲
چاپ پول از مسیر جدید؟
۴ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۵۱
اخبار بیشتر