#
#
اخبار اقتصادی بورس

50 درصد سهام شرکت سایپا کاشان به سیتروئن واگذار می شود

50 درصد سهام شرکت سایپا کاشان به سیتروئن واگذار می شود
کد: 18580   تاریخ انتشار :۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۰

به گزارش TSEpress  به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مهدی جمالی در مراسم بیستمین سالگرد بازنمایی نماد این شرکت در بورس در جمع خبرنگاران گفت : بعد از اجرای برجام مذاکرات بسیار زیادی با کشورهای مختلف انجام شد و بزرگترین قرارداد این شرکت با سیتروئن بزودی صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد در آخرین مراحل مذاکرات با این شرکت هستیم که با این اقدام انتقال فناوری و توسعه سرمایه گذاری مشترک را در پی خواهد داشت.
جمالی درباره بزرگترین برنامه این شرکت گفت : افزایش تولید داخل تا سقف 530 هزار دستگاه جزو برنامه های این شرکت در سال جاری است که نسبت به سال گذشته که 300 هزار دستگاه بوده افزایش پیدا کرده است و با توجه به عملکرد دو ماه گذشته قطعاً این تولید در سال جاری محقق خواهد شد.
جمالی افزود : در سال جاری برای فروش برخی دارایی های شرکت برنامه ریزی داریم و فروش 50 درصدی یکی از شرکتهای بزرگ ما در سال جاری اتفاق خواهد افتاد که سودآوری بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.
وی انتشار اوراق صکوک را جزو برنامه های این شرکت دانست و گفت : با این اقدام هزینه های مالی شرکت را در سال جاری کاهش خواهیم داد.
مدیر عامل سایپا در پاسخ به این سوال که آیا با انعقاد قرارداد با طرفهای خارجی بازاری هم در زمینه صادرات خواهیم داشت ، گفت : در بسته سیاستی وزارت صنعت ، معدن و تجارت همه شرکای خارجی در قالب خاصی به کشور می آیند و حداقل 30 درصد صادرات در این بسته پیش بینی شده است که امیدواریم محقق شود.
وی با بیان اینکه خریدهای خارجی در دوران تحریم زیاد بوده و این شرکت به خاطر دور زدن تحریم ها هزینه های زیادی را متحمل می شده است ، گفت : در سال جاری کاهش 8 تا 10 درصدی هزینه ها را طراحی کردیم و امیدواریم بتوانیم در سال جاری سود مورد نظر شرکت را عملیاتی کنیم.
مدیرعامل سایپا گفت : محصولات این شرکت در رده قیمتی خودش جزو مطمئن ترین محصولات دنیا به شمار می رود.
مهدی جمالی در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در خصوص رتبه این شرکت بین شرکتهای خودروساز که در رده 35 قرار دارد اظهار داشت: یکی از اشتباهاتی که در بررسی شرکتها در زمینه کیفیت انجام می شود اینست که رده قیمتی محصولات در این زمینه در نظر گرفته نمی شود.
وی افزود : قطعاً محصولاتی با قیمت 20 میلیون تومان قابل مقایسه با محصولات 200 میلیون تومانی نیست.
مدیر عامل سایپا افزود: اگر قرار باشد همین محصول با همین کیفتی وارد کشور شود در صورتی که با سود بازرگانی صفر وارد شود نیز قیمتی بالای 32 میلیون تومان خواهد داشت.
جمالی ادامه داد : در این باره جدی ترین رقیب دنیا که چینی ها هستند نیز نمی توانند با ما رقابت کنند.
مدیر عامل سایپا با بیان اینکه همچنان در خصوص کیفیت محصولات فعالیت می کنم ، گفت : در مدت فعالیتم از تمام مشکلات پیش آمده در خصوص کیفیت محصولات از مشتریان عذرخواهی کردم.
وی ادامه داد : در سال جاری بیش از 250 برنامه توسعه کیفیت را برای اولین بار با در نظر گرفتن بودجه کیفیت به معاونت شرکت ارائه دادیم تا به صورت فوری کیفیت محصولات بررسی شود.
مدیر عامل سایپا افزود: بعد از تحریم ها و در سالهای گذشته بسیاری از قطعات ماشین ها به صورت دسته سوم و چهارم وارد می شد و ما امسال برنامه ریزی مان بر این اساس است که فقط محصولات درجه یک وارد شود و آن چیزی که به عنوان محصولات سایپا ارائه می شود شرایط بسیار بهتری را خواهد داشت و اجازه نمی دهیم بازار ما در اختیار خارجی ها قرار بگیرد.
مدیر عامل سایپا درباره اجرای اقتصاد مقاومتی در سال جاری گفت : کشور ما به دلایل مختلفی از جمله سپری کردن جنگ و تحریم تجارب مختلفی را در دوره های گوناگون گذرانده است و ما در حال حاضر این توانمندی را داریم که اقتصاد را داخلی محور کنیم.
وی ادامه داد: کشورهای بسیار زیادی علاقمند به سرمایه گذاری و مشارکت با ما هستند و ما با بررسی آنها بهترین ها را انتخاب خواهیم کرد.
جمالی افزود: در یک تا دو سال آینده طراحی و تولید و مهندسی خودرو را خودمان انجام می دهیم و هرگز اجازه نمی دهیم که بازار ما در اختیار خارجی ها قرار بگیرد و این ظرفیت در گروه سایپا وجود دارد که علاوه بر بازار داخلی صادرات هم داشته باشیم.

سایپا   سیتروئن   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219