#
#
اخبار اقتصادی بورس

«آپ» فردا عرضه و کشف قیمت نخواهد شد

«آپ»  فردا عرضه و کشف قیمت نخواهد شد
کد: 20248   تاریخ انتشار :۱۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

یک مقام مسئول با بیان اینکه به عرضه اولیه سهام آپ در بورس مطمئن نیست، در مورد عدم کارایی سامانه معاملات کارگزاری‌ها پاسخ روشنی نداد.

  به گزارش TSEpress  معاون نرم افزار و پشتیبانی سامانه معاملات شرکت مدیریت فناوری بورس در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس گفت: به دلیل ملاحظاتی که برای عرضه اولیه این سهم دیده شده، سهام شرکت آسان پرداخت پرشین فردا در بورس تهران عرضه و کشف قیمت نخواهد شد.

مانی حنانی عنوان کرد: « به دلایل چند ملاحظه، نسبت به عرضه اولیه سهام آپ در روز آینده مطمئن نیستم.»

وی در پاسخ به پرسش فارس مبنی بر اینکه آیا عدم عرضه اولیه سهام آپ ناشی از بروز مشکلات فنی در سامانه معاملات شرکت مدیرتی فناوری است؟ گفت: « این سوالی است که از من نباید بپرسید » .

به گزارش فارس طی روز گذشته همزمان با تخصیص عرضه اولیه سهام شرکت تولید برق ماهتاب کهنوج به معامله گران برخط (آنلاین) متاسفانه برای چندمین بار سامانه معاملات کارگزاران در شرکت مدیریت فناوری بورس از جمله شرکت های وابسته به سازمان بورس اوراق بهادار قفل شد و نتوانست در موعد مقرر به سهامداران خدمات ارایه دهد.

در این ارتباط خبرنگار فارس دلیل این موضوع را از متولیان فرابورس جویا شد که تنها یک پاسخ را در پی داشت: «سفارش های خرید راس ساعت 12 و 40 دقیقه در سامانه معاملات آنلاین دریافت شد، اما چون فشار کاربران بر روی سامانه معاملات و هسته مرکزی افزایش یافته برای هماهنگ کردن سفارش ها از دسترس خارج شده است.»

فرابروس اعلام کرده که این موضوع در حوالی ساعت 17 دیروز با تخصیص سهام به کاربران آنلاین خاتمه یافته است.

به گزارش فارس، سامانه معاملات شرکت مدیریت فناوری بورس تهران از حدود سه سال گذشته گاهی با حفره ها و مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری مواجه بوده است که مشکلاتی برای سهامداران در پی داشته است.

 

بورس تهران   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.