#
#
اخبار اقتصادی بورس

آینده بسیار روشن بازار سرمایه

آینده بسیار روشن بازار سرمایه
کد: 16552   تاریخ انتشار :۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۸

کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه با اجرای برجام، آینده اقتصاد و به تبع آن بازار سرمایه بسیار روشن است، گفت: بازار سرمایه ایران بسیار بکر است.

  به گزارش TSEpress  و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، ابوالقاسم آقادوست افزود: سرمایه‌گذاران خارجی در صورت بهبود زیرساخت‌های آن، علاقه‌مند خواهند بود به این بازار وارد شوند، زیرا می‌توانند بازده بسیار مناسبی کسب کنند.
وی گفت : ورود این گروه از سرمایه‌گذاران نیازمند هماهنگی و ایجاد زیرساخت‌های بیشتر است و نمی‌توان تنها به صرف صدور کد سهامداری، سرمایه‌گذاران دیگر کشورها را به بازار سرمایه ایران وارد کرد بلکه باید زیرساخت‌های بازار نیز بهبود پیدا کند.
آقادوست با اشاره به لزوم بازنگری در قوانین سرمایه گذاری خارجی افزود: واقعیت این است که بازار سرمایه ایران آمادگی زیادی برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی ندارد و سازمان بورس اوراق بهادار با تدوین قوانین جدید شرایط بهتری برای حضور سرمایه گذاران خارجی مهیا می کند.
آقادوست به برخی موانع حضور سرمایه‌گذاران خارجی در کشور اشاره کرد و گفت: محدودیت‌هایی که در ارائه سرویس‌ها، گزارش‌ها و اطلاعات به سرمایه‌گذاران وجود دارد، باعث می‌شود که این افراد به راحتی نتوانند در کشور سرمایه‌گذاری کنند و ایران را برای سرمایه‌گذاری نسبت به کشورهای پیشرفته در اولویت قرار ندهند.
این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی نیاز است حداقل گزارش‌های مالی شرکت‌های فعال در بازار سرمایه به زبان انگلیسی ترجمه شود، ادامه داد: با انتشار صورت های مالی شرکت های حاضر در بازار سرمایه به زبان انگلیسی ،سرمایه گذاران خارجی و علاقه مند به حضور در بازار ایران راحت‌تر می توانند آینده صنایع مختلف در بورس تهران را پیش بینی کنند و وارد بازار سرمایه کشور شوند.
آقادوست همچنین به ورود هیات‌های مختلف برای بازدید از بورس تهران اشاره کرد و افزود: در حال‌حاضر سرمایه‌گذارانی که جسارت بیشتری دارند، با قبول محدودیت‌های بازار سرمایه کشور آرام آرام و به صورت غیرمستقیم وارد بورس تهران می‌شوند اما واقعیت آن است که هنوز باید کارهای بیشتری در این زمینه انجام شود.

بورس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.