#
#
اخبار اقتصادی بورس

آینده لیدرهای سنتی بورس تهران؟

آینده لیدرهای سنتی بورس تهران؟
کد: 15183   تاریخ انتشار :۲۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۵۰

مدیرعامل تامین سرمایه آرمان با بیان اینکه بازار باید از حالت رشد همه‌جانبه به رشد هوشمندانه تغییر جهت دهد، ‌گفت: این امر باعث می‌شود رشد‌های هیجانی اتفاق نیفتد و شاهد روند با ثبات و رشد مداوم باشیم.

 به گزارش TSEpress  محمود رضا خواجه نصیری در گفت وگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین درباره وضعیت بازار سرمایه اظهار کرد: رشد بازار سرمایه طی دو هفته اخیر قابل پیش بینی بود و می توان گفت این رشد مانند سیکل هایی بود که طی یک الی دو سال گذشته شاهد بوده ایم. وی در ادامه گفت: بخش زیادی از آنچه در بازار اتفاق می افتد عکس العمل فعالان نزدیک به بازار است، در واقع جریان نقدینگی موجود در بازار باعث رشد شده و ورود نقدینگی از خارج از بازار شکل نگرفته است. مدیرعامل تامین سرمایه آرمان خاطرنشان کرد: این امر باعث می شود که سرمایه گذاران به اهرم‌های اعتباری و منابع کوتاه مدت توجه کرده و نگران باشند که از افت بازار ضرر کنند. خواجه نصیری با اشاره به اینکه تحلیل بازار بر اساس لیدرهای سنتی بازار که گروه بانک‌ها و خودرو هستند نشان می هد که این بخش‌‌ها ظرفیت رشد بالایی ندارند و عرضه کننده های زیادی پشت آنها ایستاده‌اند، ‌اضافه کرد: در شرایط فعلی نیاز داریم که طی دوره میان مدت بازار رشد کند. به گفته او با استفاده از اهرم‌های اعتباری رشد بازار مانند بادکنکی است که باد شده و به تدریج کوچک می‌شود. مدیر سابق نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس با اشاره به اینکه تاثیر اجرایی شدن برجام می‌تواند به افزایش نقدینگی در بازار در میان مدت منجر شود، افزود: البته باید به مسئله سرمایه‌گذاری خارجی و تاثیر آن نیز توجه کرد. وی همچنبن به تهدید جهانی کاهش قیمت کالا و همچنین کسری بودجه دولت اشاره و تصریح کرد: این عوامل نیز بر وضعیت بازار تاثیر خواهد گذاشت. خواجه نصیری با اشاره به اینکه نگاهی همه جانبه و یکنواخت نگاهی است که جواب نمی‌دهد و باعث ایجاد روند کوتاه مدت می‌شود،‌ اظهار کرد:رشدی که در بازار اتفاق افتاده متناسب با سیکل‌ها و چرخه‌های قیمتی بازار است و در محدوده‌های فعلی با نوسان کمی می‌توانیم ادامه دهیم. به گفته او وضعیت فعلی بازار سرمایه نشانه خروج از رکود نیست زیرا خروج از رکود را وضعیت شرکت‌ها نشان می‌دهد اما این وضعیت نشانگر افزایش اعتماد به بازار سرمایه است .

اقتصاد   اقتصاد ایران   بازار سرمایه   بانک   بانک مرکزی   برجام   بورس   بورس تهران   پیش بینی   خودرو   خوراک پتروشیمی   نرخ خوراک   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.