۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 18 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

احتمال تولید ۴مدل "بی‌ام‌و "در ایران

احتمال تولید ۴مدل
کد: 21435   تاریخ انتشار :۲۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۱

هرچند نامی برای همکار ایرانی این شرکت ذکر نکرد اما سال گذشته یکه‌زارع مدیر عامل ایران خودرو از مذاکره برای تولید در ایران خودرو با بی‌ام‌و خبر داده بود.

 

مدیر بازاریابی و فروش پرشیا خودرو با بیان اینکه بحث تولید برخی از محصولات "بی‌ام‌و" در ایران مطرح است، گفت: اگر مذاکرات نهایی شود نهایتاً ۶ ماه تا یک سال بعد بتوانیم گام‌های اولیه تولید ۴ مدل خودرو را برداریم.

پیام صالحی در نشستی خبری با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۰ متقاضی داخلی و خارجی برای نمایندگی بی‌ام‌و وجود دارند، اظهارداشت: با توجه به سابقه پرشیا خودرو نهایی شدن اخذ نمایندگی این شرکت در آینده نزدیک رخ خواهد داد. وی زمان اخذ نمایندگی اصلی از شرکت مادر را نزدیک به ٣ الی ۶ ماه آینده عنوان کرد و گفت: بحث تولید برخی از محصولات "بی ام و" در ایران مطرح است که اگر مذاکرات به نتیجه برسد مطالعات و برنامه ریزی‌های نهایی برای ایجاد خط تولید در شیراز انجام خواهد شد. وی در پاسخ به این سؤال که مهلت ثبت نمایندگی تا پایان آذر ماه است و هنوز شرکت مادر رسماً برای ایران نمایندگی ثبت نکرده است، افزود: با توجه به تغییراتی که شرکت مادر برای تصمیم‌گیری اعلام نمایندگی انحصاری در نظر دارد و انتخابات آمریکا هم بر این موضوع بی‌تأثیر نیست احتمالاً مهلت مورد نظر وزارتخانه چند ماهی تمدید شود. صالحی در خصوص تولید مشترک با برندهای داخلی نیز خاطرنشان کرد: قطعاً بر پایه مشارکت با یک تولید کننده داخلی تولید انجام خواهد شد و سعی داریم بر پایه واردات، خدمات پس از فروش و تولید گام برداریم که اگر مذاکرات نهایی شود به نظر می رسد نهایتاً ۶ ماه تا یک سال بعد بتوانیم گام‌های اولیه تولید ۴ مدل خودرو را برداریم. وی اضافه کرد: البته باید این نکته را متذکر شوم که تولید برخی خودروها ممکن است توجیه اقتصادی نداشته باشد و به همین دلیل امیدواریم الزام وزارت صنعت مشمول خودروهایی که خریدار بیشتری دارند، شود. به گزارش تسنیم، هرچند نامی برای همکار ایرانی این شرکت ذکر نکرد اما سال گذشته یکه‌زارع مدیر عامل ایران خودرو از مذاکره برای تولید در ایران خودرو با بی‌ام‌و خبر داده بود. مدیر بازاریابی و فروش پرشیا خودرو همچنین در مورد مشکل ترخیص خودروهای این شرکت نیز اظهار داشت : در حال حاضر تعدادی خودرو ترخیص شده و پلاک شده‌اند و تعدادی نیز در گمرک مراحل ترخیص را می‌گذرانند و تعدادی نیز در کشور مبدأ مراحل ارسال را طی می‌کنند. تنها مشکل اخذ مجوز برای خودروهایی بود که با کمی تغییرات از سوی کشور مبدأ روبه‌رو بودند که با اخذ مجوز از دولت مشکلی برای واردات این خودروها نیز وجود ندارد.

خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.