#
#
اخبار اقتصادی بورس

احتمال کاهش ۵۰ درصدی تعرفه ترانزیت با راه‌اندازی کریدور شمال-جنوب

احتمال کاهش ۵۰ درصدی تعرفه ترانزیت با راه‌اندازی کریدور شمال-جنوب
کد: 26317   تاریخ انتشار :۸ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۳۰

رییس کمیته ترانزیت راه آهن ایران اظهار امیدواری کرد که تا چند ماه آینده اتصال شبکه ریلی ایران به شبکه خط آهن افغانستان برقرار شود.

حسین عاشوری در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: این میزان جابجایی نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد را نشان می دهد.
وی همچنین اظهارداشت: در این مدت بیشترین رشد جابجایی از طریق شبکه ریلی کشور مربوط به ترانزیت (۵۴ درصد) و بارهای صادراتی (۱۳ درصد) بوده است.
رئیس کمیته ترانزیت راه آهن ایران اظهار امیدواری کرد که با حمایت های لازم از صادرکنندگان به ویژه در حوزه ترانزیت این شبکه بتواند تاپایان سال رشد بیشتری را تجربه کند.وی در ادامه با بیان اینکه امسال مرکز چهاراستان کشور به شبکه خط آهن سراسری متصل می شود، افزود: همدان، گیلان، کرمانشاه و آذربایجان غربی از جمله این استان ها هستند.
عاشوری تصریح کرد: البته ناگفته نماند در حال حاضر همدان به شبکه ریلی سراسری متصل و بقیه مناطق در مسیر اتصال قرار دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اتصال راه آهن ایران به افغانستان را از دیگر پروژه های مهم ریلی کشور برشمرد و گفت: سال گذشته شبکه ریلی ایران تا مرز افغانستان امتداد پیدا ولی هنوز به شبکه راه آهن این کشور متصل نشده است.
رییس کمیته ترانزیت راه آهن ایران از احداث ۵۰ کیلومتر خط ریلی در خاک افغانستان خبرداد و افزود: هم اکنون این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219