#
#
اخبار اقتصادی بورس

ظریف: ارسال نامه‌های‌ "اطمینان‌بخش" وزارت خزانه‌داری آمریکا به بانک‌های سایر کشورها

ظریف: ارسال نامه‌های‌
کد: 19606   تاریخ انتشار :۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴

استقبال ظریف از نامه‌های "اطمینان‌بخش"؛ نامه های "اطمینان‌بخش" یا نسخه "آرام‌بخش" روابط بانکی، از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به بانک‌های سایر کشورها برای همکاری با ایران ارسال شده است.

    به گزارش  TSEpress  و به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان با بیان این‌که باید از نامه‌های "اطمینان‌بخش" وزارت خزانه‌داری آمریکا به بانک‌های سایر کشورها برای همکاری با ایران استقبال شود گفت: برخی عامدانه و در جهت اغراض سیاسی خود تعابیر بی‌مورد به کار بردند که ان‌شاءالله کم کم هدایت می‌شوند.
به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نامه‌ای تحت عنوان نامه "اطمینان‌بخش" یا نسخه "آرام‌بخش" در روابط بانکی است که از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا به بانک‌های سایر کشورها برای همکاری با ایران ارسال شده است تا نگران همکاری با ایران نباشند و این نامه در سه سال گذشته و حتی قبل از برجام هم صادر شده است. کشورهایی که می‌خواهند با کشوری که از تحریم خارج شده است تعامل داشته باشند این نامه را مستقیم درخواست می‌کنند و ما هم فشار می‌آوریم به آمریکایی‌ها که در قالب تعهدات‌شان این نامه‌ را ارسال کنند اما برخی عامدانه و در جهت اغراض سیاسی خود تعابیر بی‌مورد و بی‌معنی به کار بردند که ان‌شاءالله کم کم هدایت می‌شوند.

برجام   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.