#
#
اخبار اقتصادی بورس

استراتژی بلندمدت اوپک تصویب شد؛ قیمت نفت بالا رفت

استراتژی بلندمدت اوپک تصویب شد؛ قیمت نفت بالا رفت
کد: 20744   تاریخ انتشار :۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۴

رویترز اعلام کرد:سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام روز گذشته، استراتژی بلند مدت این سازمان را تصویب کرد و این بدان معناست که این سازمان به نقش خود در مدیریت بازار بازگشته و در پیش‌بینی تغییرات بازار فعال‌تر شده است.

  به گزارش TSEpress  و به نقل از رویترز،  پس از اینکه اوپک بر سر استراتژی بلندمدت توافق کرد که نشانه‌ای از اجماع در این کارتل نفتی در مورد مدیریت تولید محسوب می‌شود، قیمت نفت افزایش یافت اما افزایش‌ها به علت بروز نشانه‌هایی در مورد ثبت رکورد تولید از سوی این گروه محدود بود.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت خام روز گذشته، سندی را تصویب کرد که شامل طرح کلی استراتژی بلند مدت این سازمان است و این بدان معناست که این سازمان به نقش خود در مدیریت بازار بازگشته و در پیش‌بینی تغییرات بازار فعال‌تر شده است.

نمایندگان اوپک در روز جمعه با یکدیگر و همتایان غیراوپکی خود در روز شنبه ملاقات کردند اما به هیچ شروط خاصی دست نیافتند.

قیمت نفت از زمانی‌که اوپک در 27 سپتامبر اعلام کرد که تولید خود را کاهش می‌دهد 13 درصد افزایش یافته است. اعضای این کارتل نفتی در ماه نوامبر این توافق را نهایی می‌کنند.

بانک گلمدن ساکز معتقد است که «نبود پیشرفت در اجرای سهمیه تولید و افزایش اختلافات تولیدکنندگان این سازمان احتمال رسیدن به توافق در 30 نوامبر را کم کرده است.»

بر اساس بررسی‌های رویترز، تولید نفت اوپک در ماه اکتبر به 33.82 میلیون بشکه در روز افزایش یافته است.

.

فارس

 

نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.