۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 13 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش درآمد نفتکش‌های ایرانی با وجود کاهش قیمت

افزایش درآمد نفتکش‌های ایرانی با وجود کاهش قیمت
کد: 16501   تاریخ انتشار :۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۴

یک مقام مسئول با اشاره به افزایش درآمد کشتیرانی‌های نفتی جهان همزمان با کاهش شدید قیمت نفت، گفت: سقوط قیمت‌ها، درآمد نفتکش‌های جهان از جمله ایران را با افزایشی ۸۰ درصدی همراه کرده است.

  به گزارش  TSEpress  نصرالله سردشتی در گفتگو با مهر با بیان اینکه هم اکنون محدودیتی به منظور انتقال دریایی نفت خام صادراتی ایران به بازارهای جدید توسط ناوگان کشتی‌های نفتکش ایران وجود ندارد، گفت: پیش بینی می‌شود با ورود نفتکش‌های خارجی به پایانه های نفتی ایران، تعداد از کشتی‌های نفتکش ایرانی در سایر بازارهای جهانی و بین‌المللی با شرکت‌های نفتی بین‌المللی همکاری کنند.
مدیر بازرگانی شرکت ملی نفتکش ایران در خصوص وضعیت حمل و نقل دریایی نفت خام همزمان با سقوط آزاد قیمت طلای سیاه در بازار، گفت: سال ۲۰۱۵ میلادی یکی از بهترین سال‌ها در مقایسه با چهار سال ما قبل آن برای شرکت‌های نفتکش جهان از جمله شرکت نفتکش ایران بوده است. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با وجود نوسان شدید قیمت نفت در سال گذشته میلادی اما هزینه حمل و نقل دریایی نفت خام توسط کشتی‌های نفتکش تقریبا دو برابر شده است، بیان کرد: اگر در سال ۲۰۱۴ میلادی درآمد اجاره یک کشتی نفتکش حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار بود، این رقم در سال ۲۰۱۵ میلادی حدود ۸۰ درصد افزایش یافته است. به گزارش مهر، قیمت جهانی نفت خام در طول دو سال گذشته تاکنون کاهشی حدود ۷۰ درصدی داشته است. با این وجود به نظر می‌رسد به دلیل افزایش ذخیره‌سازی نفت خام در کشورهای مختلف جهان، درآمد کشتی‌های نفتکش جهان با افزایش همراه شده است. به عبارت دیگر هر چند کاهش شدید قیمت نفت خام تولیدکنندگان طلای سیاه را با چالش‌های متعددی روبرو کرده است اما به نظر می‌رسد شرکت‌های کشتیرانی حمل نفت جهان از محل کاهش قیمت‌ها، سود قابل توجهی کسب کرده اند.

نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.