#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش پرداختی به سپرده‌گذاران ثامن الحجج تا 30 میلیون

افزایش پرداختی به سپرده‌گذاران ثامن الحجج تا 30 میلیون
کد: 16086   تاریخ انتشار :۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۰۴

مدیرعامل بانک پارسیان اعلام کرد که احتمالا تا هفته آینده برنامه پرداخت وجوه به سپرده‌گذاران تعاونی اعتباری ثامن الحجج تا سقف 30 میلیون تومان نیز نهایی خواهد شد. به گزارش TSEpress  کورش پرویزیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به آغاز پرداخت وجوه سپرده‌گذارن تعاونی اعتباری ثامن الحجج که با همکاری بانک مرکزی و دستگاه قضایی از 13 بهمن ماه آغاز شده است اظهار کرد: تا کنون در این زمینه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و همچنین خود سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج همکاری خوبی داشتند و فرایند با آرامش در حال انجام است.

افزایش سقف پرداخت سپرده ها تا 30 میلیون تومان

وی همچنین از افزایش سقف پرداخت سپرده‌ها تا قبل از سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به برنامه‌ای که از سوی بانک مرکزی تدوین شده و با برنامه‌ریزی که در حال انجام آن هستیم، امیدواریم که بتوانیم در فاز بعدی تا سقف 30 میلیون تومان وجوه سپرده‌گذاران را واگذار کنیم که به احتمال فراوان برنامه پرداخت سپرده‌های تا سقف 30 میلیون تومان تا انتهای هفته آینده نهایی خواهد شد. پرویزیان، با اشاره به اینکه برنامه اولیه زمانبندی تودیع سپرده‌ها برای اول تا دهم اسفندماه تهیه شده بود که اکنون در حال بازنگری است تا بتوانیم زودتر سپرده‌ها را واگذار کنیم، ادامه داد: در اطلاعیه اولیه‌ای که با همکاری بانک مرکزی منتشر شد افرادی که اعداد سمت راست کد ملی آنها به اعداد صفر تا 9 ختم می‌شد براساس زمان‌بندی برای دریافت سپرده مراجعه می‌کردند ، اما اخیرا برای سپرده‌گذاران تا سقف سه میلیون تومان این شرایط را حذف کردیم که دریافت سپرده‌ها آسان‌تر و سریع تر انجام شود. در عین حال که برنامه زمانی برای پرداخت سریع‌تر سپرده‌های پنج تا 10 میلیون تومانی نیز به زودی اجرایی خواهد شد.

کارگروهای تخصصی برای تعیین تکلیف سپرده‌های کلان

وی در ادامه در رابطه با پرداخت سپرده‌های کلان و تعیین تکلیف آنها نیز توضیح داد: این موضوع نیز در کارگروه‌های تخصصی در بانک مرکزی با همکاری بانک پارسیان در حال انجام است که البته در این رابطه همکاری خود افراد موسسه از اهمیت ویژه ای برخودار است و امیدواریم بتوانیم در مورد آن به جمع‌بندی برسیم، چرا که برخی از افراد تسهیلاتی دریافت کرده و تعهداتی برای خود ایجاد کرده‌اند که در کوتاه مدت قابل تسویه نیست و زمان‌بر خواهد بود. پرویزیان، ابراز امیدواری کرد که تا اوایل سال آینده شمای کلی برنامه‌های مربوط به سپرده‌گذاران کلان ثامن الحجج نیز مشخص شود. به گزارش ایسنا، بعد از اتفاقات رخ داده برای موسسه غیرمجاز "میزان" در سال گذشته که در نهایت به انحلال آن انجامید و بانک مرکزی و سایر مراجع ذیربط تصمیم به واگذاری آن به بانک صادرات گرفتند، "ثامن الحجج" نیز از دیگر موسسات غیرمجازی بود که با تخلف در مسایل مالی و فعالیت خارج از چارچوب و ضوابط بانک مرکزی چندی پیش دچار مشکل شد و توان پرداخت وجوه سپرده‌گذاران خود اعم از خرد و کلان را از دست داد. بعد از بررسی های انجام شده بانک مرکزی تصمیم به واگذاری این موسسه و تعهدات آن به بانک پارسیان گرفت و این بانک متولی پرداخت وجود سپرده گذاران ثامن الحجج طبق فرایندی که بانک مرکزی ابلاغ کرد، شد.

بانک پارسیان   تعاونی اعتبار ثامن الحجج   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.