#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش ۲۲ درصدی سهم ریل در بندر شهیدرجایی

افزایش ۲۲ درصدی سهم ریل در بندر شهیدرجایی
کد: 25612   تاریخ انتشار :۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۲۱

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: آنچه که در پسابرجام و در دولت یازدهم در بنادر شهید رجایی رخ داد،جهشی بزرگ بود که بندر شهیدرجایی را به روزهای اوجش نزدیک کرده است.

الله‌مراد عفیفی‌پور درباره وضعیت فاز ۳ بندر شهید رجایی گفت: خبرهای خوبی در راه است و ظرف مدت کوتاهی نحوه ساخت آن مشخص خواهد شد.عفیفی‌پور با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این بندر گفت: سازمان بنادر حدود ۱۶۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده و انتظار داریم با اجرای آن تا ۳۴ میلیون تن به توان تخلیه و بارگیری بندر افزوده شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با بیان اینکه بندر شهیدرجایی پیش از تحریم‌ها رکورد سه میلیون TEU کانتینر را ثبت کرده بود گفت: خوشبختانه این رقم در سال ۹۵ به دو و نیم میلیون تن رسید. در سه ماه گذشته نیز علمیات کانتینری نیز به طور میانگین تا ۴۰ درصد با رشد روبه رو بوده است. این رشد نشانگر تحرکی است که در بندردر سال‌های اخیر و پس از برجام ایجاد شده است . عفیفی پور علاوه بر این خرید و آغاز نصب تجهیزات تازه خبر داد و تاکید کرد: بخش اول تجهیزاتی که خریداری شده بود در حال سرهم شدن است. این تجهیزات از نوع گنتری کرین و ترنستینر هستند که از توسط شرکت‌های خارجی و داخلی ساخته شده‌اند و انتظار داریم تا پایان سال جاری بخشی از آنها وارد مدار عملیاتی شوند که این امر سبب رشد ظرفیت بندر خواهد شد.

او همچنین از افزایش عملکرد رد بخش ریلی بندر شهیدرجایی خبرداد و گفت: در بندر شهید رجایی با در اختیار داشتن ۵۰ کیلومتر ریل و دو شانتینگ یارد با ظرفیت ۷۰۰ هزار TEU در پایان سال ۹۵ سهم تخلیه و بارگیری از هفت درصد به ۲۲ درصد ارتقا پیدا کرده است به این دلیل و برای افزایش ظرفیت، نوسازی این بخش‌ها  نیزدر دستور کار قرار گرفت.

download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

حمل و نقل ریلی   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.