#
#
اخبار اقتصادی بورس

افزایش ۲۵۰میلیارد تومانی سرمایه یک شرکت بیمه ای

افزایش ۲۵۰میلیارد تومانی سرمایه یک شرکت بیمه ای
کد: 14382   تاریخ انتشار :۱۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹

رئیس هیات مدیره بیمه تعاون با اشاره به اینکه رویکرد بیمه تعاون اشتغال محور است گفت:افزایش سرمایه بیمه تعاون را از طریق پذیره ‌نویسی جدید تا ۲۵۰ میلیارد تومان در دستور کار داریم.

  به گزارش  TSEpress   محمدرضا نظام آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت بیمه تعاون پس از عزل مدیر عامل گفت: متولی امربیمه تعاون غیر از بیمه مرکزی است و وزارت تعاون مسئول نظارتی بیمه تعاون است.
 وی ادامه داد: بیمه تعاون تنها بیمه ای است که مطابق ماده 43 اساسنامه آن در صورد تغییر مدیریت، تحت هر شرایطی، هیأت مدیره  موظف است سرپرست جدید را تا زمان انتخاب و تعیین مدیرعامل از سوی بانک مرکزی معرفی کند. نظام آبادی با تأکید بر اینکه وزارت تعاون مسئول نظارتی بیمه تعاون است افزود:رویکرد این بیمه اشتغال محور است. در حال حاضر برای 220 نفر از فارغ التحصیلان زن و مرد در شعب بیمه تعاون اشتغالزایی صورت گرفته است.مطابق برنامه ریزی‌های خود قصد داریم با افزایش تعداد شعب،ظرفیت‌های اشتغال زایی را افزایش دهیم. رئیس هیات مدیره بیمه تعاون با بیان اینکه افزایش سرمایه صندوق را در دستور کار داریم گفت:از مهمترین برنامه های ما برای دوران پساتحریم افزایش سرمایه بیمه تعاون است و در تلاشیم تا از طریق پذیره نویسی جدید، سرمایه بیمه تعاون را به 250 میلیارد تومان برسانیم. وی درباره مجوزبیمه مرکزی درباره خرید سهام گفت: بر اساس قانون هر شرکت می‌تواند تنها 5درصد سهام بخرد و بیمه مرکزی نیز به مجموعه شرکت‌هایی که به صورت مشترک فعالیت می‌کنند حداکثر تا20درصد مجوز خرید سهام داده است اما بیش از این قانونی نیست. نظام آبادی تأکید کرد: سهام‌داران نگران نباشند چرا که هیأت مدیره بر مبنای سیاست‌ ارائه خدمات مطلوب و رعایت امانتداری، اجازه انتقال سرمایه سهامداران به جای دیگر را نمی دهد و در مقابل آن می‌ایستد. انتهای پیام/

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.