#
#
اخبار اقتصادی بورس

قرارداد بنز و ایران‌خودرو در آخرین روزهای سال امضاء می‌شود؟

قرارداد بنز و ایران‌خودرو در آخرین روزهای سال امضاء می‌شود؟
کد: 23168   تاریخ انتشار :۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۳۱

ایران خودرو و بنز هفته آینده پس از گذشت یکسال بالاخره قرارداد همکاری مشترک در ایران را امضا می کنند تا ستاره های آلمانی در جاده مخصوص بدرخشند.

به گزارش TSEpress سال گذشته بود که مدیران ارشد بنز به ایران آمدند. حاصل سفر قدیمی ترین شریک تجاری ساز ایران، امضای تفاهم نامه برای تولید سالانه ۹ هزار دستگاه خودروی تجاری با ایران خودرو دیزل و از سرگیری واردات رسمی محصولات سواری این شرکت از طریق شرکت ستاره ایران  (شرکت زیرمجموعه ایران خودرو) بود.
همچنین این دو شرکت، تفاهم نامه ای هم برای تأسیس یک شرکت خدمات پس از فروش مشترک به امضا رسانند. اما با گذشت یک سال از امضای این تفاهم نامه ها همچنان خبری از امضای رسمی قرارداد برای اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه ها قبلی نبود تا اینکه درست در آستانه یک سالگی برجام، خودروکار؛ خبر از نهایی شدن قرارداد این دو شرکت داد و سپس هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو از نهایی شدن پنج قرارداد همکاری میان ایران خودرو و بنز سخن گفت ولی زمان امضای این قراردادها همچنان نامشخص ماند.
اکنون اما یک منبع آگاه در گفت و گو با خودروکار می گوید که هفته آینده قائم مقام بنز باز هم به ایران سفر خواهد کرد تا اینبار در وزارت صنعت، با آبی های جاده مخصوص در مرحله اول قرارداد تولید خودروهای سواری را به امضا برساند. پیگیری ها نشان می دهد که این دو شرکت علاوه بر همکاری برای تولید کامیون و کشنده در حوزه های سرمایه گذاری مجدد تولید موتور با ایدم، خدمات پس از فروش، تولید خودروی سواری و تولید اتوبوس نیز برنامه هایی جدی دارند.
همچنین شرکت بنز، موافقت ضمنی خود را با فروش اتوبوس به ایران اعلام کرده است. آنگونه که دست کم عنوان های پنج قرارداد مشترک این دو شرکت نشان می دهد، ستاره بنز می خواهد با قدرت در آسمان جاده مخصوص بدرخشد. اما ورود این ستاره با این شکل به صنعت خودروی ایران، چه اثری بر آینده صنعت خودروی ایران خواهد گذاشت؟

ایران خودرو   بنز   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.