#
#
اخبار اقتصادی بورس

اموال موسسه میزان برای پرداخت بدهی کافی است/موسسان میزان به مراکز قدرت نزدیک بوده اند

اموال موسسه میزان برای پرداخت بدهی کافی است/موسسان میزان به مراکز قدرت نزدیک بوده اند
کد: 4810   تاریخ انتشار :۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۱۰

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:در صورتی که مسئولان موسسه مالی و اعتباری میزان پاسخگوی سپرده گذاران خود نباشند وبه تعهدات خود به درستی عمل نکنند ازمسئولان خواسته ایم به صورت فوری وضع سپرده گذاران را مشخص و با فروش اموال این موسسه،اعضای هیات مدیره و سهامداران آن اقدام کنند تا بدهی این موسسه به سپرده گذاران پرداخت شود.

 به گزارش TSEpress     عبدالرضا عزیزی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه این موسسه مالی و اعتباری درمراحل قبل به تعهدات خود را عمل نکرده است افزود:بارها ازبانک مرکزی موضوع این موسسه را پیگیری کردیم وازآن ها خواستیم وضعیت سپرده گذاران این موسسه را مشخص کند و در صورتی که  منابع مالی کافی از سوی این موسسه در بانک مرکزی وجود ندارد با بازداشت مدیران آن طلب مردم پرداخت شود.

نماینده مردم شیروان درمجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسات مستمر با مسئولان بانک مرکزی و بانک صادرات به منظور پیگیری حقوق سپرده گذاران خبر داد و گفت:در گذشته این موسسه چک هایی برای پرداخت وجود سپرده گذاران خود به آن ها داده بود که این چک ها وصول نشد و این مسئله اعتراض سپرده گذاران را منجر شد.

وی توضیح داد: درجلساتی که با ولی الله سیف رییس کل بانک مرکزی و نیز معاون نظارتی بانک مرکزی و مدیرعامل بانک صادرات داشتیم،مسئولان موسسه مالی و اعتباری میزان متعهد شدند پاسخگوی این موضوع باشند و مدیران بانک صادرات نیز وعده کردند با بررسی حساب های این موسسه نسبت به وصول چک ها اقدام کنند که این اتفاق رخ نداده است.

عزیزی به جلسه مجدد امروز خود با معاون نظارتی بانک مرکزی اشاره کرد و ادامه داد: زوج های جوان زیادی با دریافت وام و سپرده گذاری در این موسسه به امید به دریافت تسهیلات اقدام کرده اند که به دلیل نبود پشتوانه کافی بانکی این موسسه نزد بانک مرکزی اینک با مشکلاتی مواجه شده اند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد:بانک مرکزی برای پرداخت مطالبات سپرده گذاران 70 میلیارد تومان از سپرده موسسه مالی و اعتباری میزان را آزاد کرد اما متاسفانه به دلیل نبود مدیریت نا مناسب بسیاری از سپرده گذاران به وجود خود نرسیدند که این موضوع گلایه های مردم را در پی داشته است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 2 موسسه مالی و اعتباری دیگر نیز دراستان خراسان رضوی فعالیت دارند اما به دلیل سپرده گذاری مناسب دربانک مرکزی و مدیریت درست منابع با مشکل موسسه مالی و اعتباری میزان مواجه نشدند اظهار داشت: 2 موسسه فرشتگان و آرمان ایرانیان در مشهد فعالیت دارند که نوروز امسال با توجه به تقاضای زیاد برای برداشت وجوه سپرده گذاران توانستند با استفاده از 350 میلیارد تومان منابع آزاد شده خود در بانک مرکزی بدون مشکل این دوره را سپری کنند و به فعالیت خود ادامه دهند.

قدردانی از دادستان مشهد

عزیزی با بیان اینکه برای مشخص کردن تعداد سپرده گذاران و رویه های این موسسه در جذب اعتباراحتمال تحقیق و تفحص از عملکرد آن درمجلس وجود دارد گفت:در جامعه این بحث مطرح است چگونه موسسه ای که باید 500 میلیارد تومان در بانک مرکزی سپرده گذاری کند تنها 100 میلیارد تومان دربانک مرکزی سپرده گذاری داشته و توانسته فعالیت داشته باشد و به این دلیل معتقدم آن ها به برخی مراکز قدرت نزدیکی و ارتباط داشته اند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ازعملکرد دادستان مشهد در رسیدگی به این پرونده قدردانی کرد وگفت:بیش از 15 سال است این موسسه با نشان و نماد ترازو در جامعه فعالیت دارد و مردم به اعتبار این ترازو که نماد عدالت است در آن سرمایه گذاری کرده ا ند که با دستور دادستان مشهد نماد ترازو از تابلوهای این موسسه حذف شد تا اعتماد مردم بیش ازاین خدشه دار نشود.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.