۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 15 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

انتظار تعدیل مثبت حداقل ۱۰درصدی سود در پالایشی‌ها

انتظار تعدیل مثبت حداقل ۱۰درصدی سود در پالایشی‌ها
کد: 20589   تاریخ انتشار :۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۹

اگر این مصوبه به تمام محصولات پالایشگاه ها فراگیر شود، تعدیل مثبت بیش از 10 درصد خواهد بود. اما اکنون هنوز محاسبه میزان تاثیر این ابلاغیه بر سود پیش بینی شده، مشخص نشده است، اما قطعا تاثیرات مثبت دارد. 

  به گزارش  TSEpress در پی ابلاغیه ای که امروز از سوی شرکت ملی پخش تصویب شد، از این به بعد قیمت گذاری 20 قلم فراورده ویژه نفتی براساس نرخ ارز آزاد صورت می گیرد. در واقع بر اساس این ابلاغیه محصولات فرعی تولیدی پالایشگاه ها، شامل قیمت گذاری بر اساس نرخ ارز آزاد می شوند.

مهدی سرامی، مدیر مالی شرکت پالایش نفت اصفهان افزود: این مصوبه قطعا تاثیرات مثبت زیادی برای پالایشگاهی ها دارد. اما روند منطقی این است که ابلاغیه تکمیلی برای دربرگیری تمام محصولات پالایشگاه ها مصوب شود. در این صورت می توان گفت که سودآوری پالایشگاه ها، افزایش پیدا می کند.

سرامی خاطرنشان کرد: پالایشگاه اصفهان بیشتر از سایر پالایشگاه ها محصولات فرعی دارد. این موضوع باعث می شود که تاثیرگذاری مثبت این ابلاغیه برای پالایشگاه اصفهان بیش از سایر پالایشگاه ها باشد.

مدیرمالی پالایش نفت اصفهان در خصوص ارقام تاثیر گذاری مثبت در سود این پالایشگاه پس از اجرای این ابلاغیه گفت: اگر این مصوبه به تمام محصولات پالایشگاه ها فراگیر شود، تعدیل مثبت بیش از 10 درصد خواهد بود. اما اکنون هنوز محاسبه میزان تاثیر این ابلاغیه بر سود پیش بینی شده، مشخص نشده است، اما قطعا تاثیرات مثبت دارد. . اقتصاد آنلاین

پالایش نفت   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.