#
#
اخبار اقتصادی بورس

اپل یا گوگل، کدام‌یک زودتر به 1تریلیون دلار خواهد رسید؟

اپل یا گوگل، کدام‌یک زودتر به 1تریلیون دلار خواهد رسید؟
کد: 13979   تاریخ انتشار :۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۸

آیا الفبت در مسابقه‌ای که با اپل دارد از آن جلو خواهد افتاد؟ آیا این شرکت در سال 2016 به شرکتی با درآمد یک تریلیون دلار تبدیل خواهد شد؟

به گزارش TSEpress و به نقل  از صدای اقتصاد   تا چند مدت پیش اکثر سرمایه‌گذاران تصور می‌کردند اپل نخستین بار به درآمد یک تریلیون دلاری دست خواهد یافت.

شرکت اپل در سالی که گذشت در بازار ارزشی برابر با 775میلیارد دلار را تجربه کرد. شرکت الفبت که ما اینجا به آن گوگل می‌گوییم در همین مدت درآمدی 366میلیارد دلاری داشته‌است.

اپل هنوز ارزشمندترین شرکت جهان است. اما گوگل تلاش می‌کند قد بکشد و به آن برسد.اما طی چند ماه گذشته سهام شرکت اپل به دلیل نگرانی از کاهش فروش آیفون مسیری نزولی را طی کرده‌است. بخشی از این ماجرا از محبوبیت گوشی‌های گوگل با سیستم‌عامل آندروید ناشی می‌َشود.

ارزش بازار اپل در حال حاضر 605میلیارد دلار است و ارزش گوگل 527میلیارد دلار است.

البته شکاف 80میلیارد دلاری به نظر خیلی زیاد می‌آید اما واقعیت این است که آنقدر زیاد نیست. گوگل تنها باید 15درصد خود را بالا بکشد تا به ارزش اپل برسد. البته این مشروط به آن است که اپل سر جای خود باقی بماند و سقوط نکند.

سهام گوگل 43درصد افزایش یافته درحالی‌که سهام اپل 2درصد نیز کاهش یافته‌است. پس برگ برنده اکنون در دست گوگل است.

ابزارهای جستجوی گوگل بیشترین سوددهی را دارند به ویژه از یوتیوب بیشترین درآمد را به دست می‌آورد.

تحلیل‌گران بر این باورند که سود گوگل با نرخی بیشتر و سریع‌تر از اپل رشد خواهد کرد.

وال‌استریت نیز پیش‌بینی کرده‌است که سهام گوگل در سال جاری به طور متوسط 17درصد رشد خواهد کرد. از تمام این صحبت‌ها می‌توان چنین برداشت کرد که گوگل عملکرد بهتری نسبت به اپل خواهد داشت.

اگر سهام گوگل 25درصد افزایش پیدا کند و اپل 5درصد کاهش بیابد آن‌گاه ارزش بازار گوگل بیشتر از اپل خواهد بود. در آن شرایط درآمد گوگل 660میلیارد دلار و درآمد اپل 635میلیارد دلار خواهد بود. (این پیش‌بینی‌ها با فرض ثابت ماندن سهام هر دو شرکت است.)

منبع: سی‌ان‌ان مانی

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.