#
#
اخبار اقتصادی بورس

ایران خودرو در مسیر احیای صادرات

ایران خودرو در مسیر احیای صادرات
کد: 21071   تاریخ انتشار :۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۳

حضور آبی های جاده مخصوص در الجزایر آن هم پس از مدت ها رکود نسبی در صادرات، نشانه حرکت جدید ایران خودرو به سمت تعریف بازارهای جدید در خارج از کشور است.

  به گزارش TSEpress  ایران خودرویی ها در حالی به تازگی اولین محموله قطعات خود را راهی الجزایر کردند که تداوم این ماجرا می تواند  به احیای صادرات این شرکت پس از مدت ها رکود نسبی، کمک کند.
با توجه به تاسیس  شرکت جوینت‌ونچر «ایکو الجزایر» و ارسال تجهیزات خط تولید توسط ایران‌خودرو، احداث سایت مونتاژ محصولات این شرکت رسما عملیاتی شد تا این کشور آفریقایی تا چندی دیگر میزبان خودروهای ایرانی شود.
حضور آبی های جاده مخصوص در الجزایر آن هم پس از مدت ها رکود نسبی در صادرات، نشانه حرکت جدید ایران خودرو به سمت تعریف بازارهای جدید در خارج از کشور است، چه آنکه این شرکت روی دیگر بازارها از جمله نیجریه و آذربایجان نیز تمرکز کرده است. این اقدامات نشان می دهد ایران خودرو در پساتحریم به جد به دنبال بازارهای صادراتی جدید و احیای بازارهای قبلی خود افتاده تا از این راه علاوه بر ایجاد تقاضای خارجی بیشتر برای محصولاتش، ارزآوری خود را نیز تقویت کند.
البته رسیدن به اهداف صادراتی مدنظر ایران خودرو، علاوه بر این که یک برنامه ریزی بلندمدت می طلبد، نیازمند تولید و عرضه محصولاتی با کیفیت و دارای قیمت رقابتی است. اهمیت عرضه محصولات با کیفیت و داری قیمت مناسب، از آن جهت است که این موضع می تواند تضمینی باشد برای تثبیت بازارهای صادراتی ایران خودرو.
به نظر می رسد در بازارهای خارجی، سطح رقابت، سنگین تر از بازار داخل باشد و بنابراین ایران خودرو اگر می خواهد در این بازارها موفق عمل کرده و جایگاهش را تثبیت کند، راهش عرضه محصولات دارای سطح کیفی و قیمتی رقابتی است.
اگر آبی های جاده مخصوص این موضوع را در سرلوحه برنامه های صادراتی شان قرار دهند، می توانند پس از سال ها دوباره آمار خوبی را از صدور محصول (حداقل در بازارهای منطقه و آفریقا) از خود به جا بگذارند.
/

ایران خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.