#
#
اخبار اقتصادی بورس

برترین مرکز مالی جهان را بشناسیم

برترین مرکز مالی جهان را بشناسیم
کد: 9415   تاریخ انتشار :۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴

به گزارش TSEpress   به نقل از اقتصاد ایرانی  براساس جدیدترین شاخص مرکزهای مالی جهان (GFCI)، لندن جایگاه نیویورک را بعنوان برترین مرکز مالی جهان از آن خود کرده است.

این رتبه بندی نخستین بار در سال ۲۰۰۷ ارائه شد و شاخص GFCI دوبار در سال در ماه های مارس و سپتامبر بروزرسانی می شود.

در هجدهمین نسخه بروزرسانی این شاخص، لندن با ۱۲ رتبه افزایش از مارس ۲۰۱۵، بالاتر از نیویورک و در صدر این فهرست جای گرفته است؛ نیویورک و هنگ کنگ نیز در رتبه های دوم و سوم قرار دارند.

این رتبه بندی با ارزیابی اقدامات در پنج حوزه: محیط کسب و کار، توسعه بخش مالی، زیرساخت، سرمایه انسانی، فاکتورهای اعتباری و عمومی مشخص می شود. در مرحله بعد، پرسشنامه آنلاینی در اختیار متخصصان خدمات مالی بین المللی قرار داده می شود؛ نتایج ۲۰۱۵ ماه قبل نیز برای تجزیه و تحلیل نهایی مورد استفاده قرار می گیرند.

نمایندگانی از اروپا، آمریکای شمالی، آسیا در این فهرست وجود دارند. تورنتو با پشت سرگذاشتن سان فرانسیسکو و واشنگتن، عنوان دومین مرکز مالی آمریکای شمالی را از آن خود کرده است.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219