#
#
اخبار اقتصادی بورس

بررسی موضوع تمدید معافیت مالیاتی ارزیابی دارایی‌ها

بررسی موضوع تمدید معافیت مالیاتی ارزیابی دارایی‌ها
کد: 23845   تاریخ انتشار :۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۲

یک مقام مسئول در سازمان بورس با بیان اینکه دو پیشنهاد بورسی شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده گفت: موضوع تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها از جمله این پیشنهادها است.

رئیس اداره نظارت بر ناشران سازمان بورس: شورای گفتگوی بخش خصوصی و دولت دو پیشنهاد در زمینه اصلاح ماده ۱۴۱ قانون تجارت و تمدید معافیت مالیاتی افزایش سرمایه ناشی از تجدید ارزیابی دارایی‌ها در سال جاری ارایه داده که هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده است. حسن امیری در گفتگو با فارس با اشاره به جزییات این دو پیشنهاد افزود: شورای گفتگو در زمینه اصلاح و بازبینی دوباره ماده ۱۴۱ قانون تجارت اشاره ای داشته مبنی بر اینکه به جای مبنا قراردادن سرمایه در موضوع ورشکستگی شرکت‌ها، جمع حقوق صاحبان سهام مبنای عمل قانون قرار گیرد.

وی افزود: در عین حال پیشنهاد شده تا به منظور کمک به برخی شرکت‌ها معافیت مالیاتی افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و منظور شدن آن در حساب سرمایه به مدت یک سال دیگر تمدید شود. وی با بیان اینکه در صورت جمع بندی باید این دو پیشنهاد در مجلس به رای گذاشته شود، عنوان کرد: اینکه این پیشنهادها به صورت متمم یا اصلاحیه بودجه به مجلس شورای اسلامی ارسال شود، تدبیر دیگری است که پس از جمع‌بندی شورای گفتگو به آنها پرداخته خواهد شد.

download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

 

بورس   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219