#
#
تحلیل ها

بررسی پیش بینی درآمد سشمال

بررسی پیش بینی درآمد سشمال
کد: 15610   تاریخ انتشار :۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۳۰

  1. خلاصه مدیریتی

شرکت سیمان شمال در اطلاعیه پیش بینی سود منتهی به اسفند 94 بر اساس عملکرد 9ماهه با تعدیل منفی 32 درصدی، به ازای هر سهم 312 ریال سود در نظر گرفته و در 9 ماهه نیز 95% آنرا توانسته پوشش دهد. ضمنا شرکت عمده کاهش سود هر سهم را نسبت به گزارش قبلی، کاهش نرخ فروش سیمان بدلیل رکود بازار فروش و اعطای تخفیفات فروش اعلام کرده است.

سود خالص پس از کسر مالیات در این گزارش، 26 میلیارد تومان پیش بینی شده که در مقایسه با سال گذشته با افت شدید 51 درصدی مواجه بوده است. همچنین شرکت در عملکرد  9ماهه سال جاری پوشش خوب 95 درصدی داشته و دلیل آن، پوشش نزدیک به 100 درصدی آیتم درآمد حاصل از سرمایه گذاری ها می باشد.

میزان پیش بینی درآمد فروش نسبت به گزارش قبلی افت 34 درصدی داشته و در این اطلاعیه 83 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است همچنین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 18% کاهش داشته و در عملکرد 9 ماهه نیز 95% آن پوشش داده شده است.

مصرف تمامی محصولات تولیدی شرکت در داخل کشور می باشد و همچنین 100% مواد اولیه مورد نیاز نیز از داخل تامین می گردد لذا افزایش یا کاهش نرخ ارز تاثیری در عملکرد شرکت ندارد.

حاشیه سود خالص شرکت بدلیل کاهش پیش بینی درآمد فروش و درآمد حاصل از سرمایه گذاریها در قیاس با سال 93، بیش از 40% افت داشته است.

   

برای مشاهده ادامه این مطلب بر روی لینک زیر کلیک نمائید: 

 

                                    سشمال - بررسی و تحلیل اطلاعیه پیش بینی

                             درآمد سود هر سهم  سال مالی منتهی به 29/12/1394

  منبع:مشاور سرمایه گذاری ابن سینا مدبر- سامانه تدان

سیمان شمال   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.