#
#
اخبار اقتصادی بورس

برنامه ایران خودرو برای عرضه پژوهای جدید

برنامه ایران خودرو برای عرضه پژوهای جدید
کد: 24250   تاریخ انتشار :۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۰۰

ایران خودرو در شرایطی اجرای قرارداد خود با پژو را به واسطه تولید مدل ۲۰۰۸ آغاز کرده که این شرکت برای عرضه دو محصول دیگر پژو نیز از همین حالا دست به کار شده است. بر این اساس قرار است ایران خودرویی ها به ترتیب مدل های ۳۰۱ و ۵۰۸ را نیز طی سال جاری وارد بازار کشور کنند.

طبق قرارداد ایران خودرو و پژو، طرفین بنا دارند در فاز اول همکاری مشترک خود، پنج محصول را راهی بازار کشور کنند و این در شرایطی است که سه محصول از خودروهای پنج گانه موردنظر، در ایران خودرو به تولید می رسد و دو خودرو دیگر وارد خواهند شد. به نقل از خودروکار، در این بین، پس از مدل ۲۰۰۸ که تولید آن رسما آغاز شده، پژو ۳۰۱ روانه بازار خواهد شد، منتها ابتدا از طریق واردات و سپس از ناحیه تولید. بر این اساس، ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) مدل های ۳۰۱ و ۵۰۸ پژو را وارد کرده و قصد دارد از این راه، بازارسنجی لازم را برای محصولات موردنظر انجام دهد.
البته پژو ۵۰۸ قرار نیست در ایران به تولید برسد، زیرا با توجه به قیمت بالا (حدود ۲۰۰ میلیون تومان) ایران خودرو توجیهی برای تولید داخل این محصول نمی بیند. از آن سو اما آبی های جاده مخصوص قصد دارند پس از انجام بازارسنجی لازم برای پژو ۳۰۱ از طریق واردات، این محصول را به تولید برسانند. گفته می شود تولید مدل ۳۰۱ طی سال جاری کلید خواهد خورد. همچنین پژو ۲۰۸ نیز سومین محصول تولیدی پژو در ایران خواهد بود که سال آینده پس از مدل ۳۰۱ روانه بازار کشور می شود و این خودرو نیز توسط ایران خودرویی ها به تولید خواهد رسید.
در نهایت اما پژو ۳۰۸ نیز به عنوان پنجمین محصول مدنظر پژو برای بازار ایران، از طریق واردات روانه بازار کشور خواهد شد این مدل نیز مانند ۵۰۸، قرار نیست در ایران خودرو به تولید برسد.

ایران خودرو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.