#
#
اخبار اقتصادی بورس

بلومبرگ تحلیل کرد: 5نموداری که نشان می‌دهد اقتصاد ونزوئلا به قهقرا می‌رود

بلومبرگ تحلیل کرد: 5نموداری که نشان می‌دهد اقتصاد ونزوئلا به قهقرا می‌رود
کد: 12925   تاریخ انتشار :۱۶ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۴

اقتصاد ونزوئلا از زمان ریاست‌جمهوری مادورو با مشکلات بیشتری مواجه شده‌است

نیکولاس مادورو رئیس‌جمهوری ونزئلا همچنان بر سر قول خود ایستاده‌است و قصد دارد انقلاب سوسیالیستی که توسط هوگو چاوز ایجاد شد را اصلاح کند. اما رأی‌دهندگان دیگر خوشحال و راضی نیستند.

به گزارش TSEpress   به نقل ازصدای اقتصاد  نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ضعیت اقتصاد بسیار وخیم است و برای نخستین بار جبهه مخالف در کنگره در 16سال گذشته موفق شده‌است قدرت را به دست بگیرد. مادورو از سال 2013 که به عنوان رئیس‌جمهوری ونزوئلا انتخاب شد تا کنون تلاش کرده ارز این کشور را از فشارهای اقتصادی خارج کند. اما تمامی سیاست‌هایی که در پیش گرفته، مسیر اشتباهی بوده‌است.

1.بولیوار بی‌ارزش

هر وعده‌ای که برای کنترل ارز این کشور صورت گرفته‌است در نهایت باعث کاهش ارزش بیشتر بولیوار شده‌است.

2.خط فقر

در حالی‌که ازر ونزوئلا در حال سقوط است مردم این کشور با کاهش شدید درآمد مواجه شده‌اند. حداقل دستمزد در ونزوئلا 9.649بولیوار است. این رقم برابر با چیزی حدود 48دلار در ماه است. بر اساس اطلاعات به دست آمده از بانک امریکا، طی دو سال گذشته میزان دستمزد در این کشور بیش از 36درصد کاهش یافته‌است.

3.بالاترین نرخ تورم

ونزوئلا با ریاست جمهوری مادورو به یکی از کشورهایی تبدیل شده که بیشترین نرخ تورم را تجربه می‌کند. جالب اینجاست که کسی با بولیوار نمی‌تواند خرید کند اما هر کسی که ارز خارجی در دست داشته باشد می‌تواند وارد مغازه‌ها بشود.

4.بازار سیاه

در کشور ونزوئلا یک شانه تخم‌مرغ که شامل 30عدد تخم‌مرغ می‌شود برابر با 420بولیوار است. شاید این رقم برای مردم ونزوئلا هنگفت نباشد اما مسئله اصلی این است که چنین چیزی به صورت دولتی و قانونی وجود ندارد. در کاراکاس هزینه غذا خوردن در بیرون برای هر نفر 10هزار بولیوار خواهد شد. این مبلغ بیش از درآمد ماهانه هر نفر است.

5.انقباض ناشی از کاهش قیمت نفت

بیش از 90درصد از صادرات ونزوئلا نفت است. اما با کاهش قیمت نفت درآمدهای این کشور نیز کاهش یافته‌است.

صندوق بین‌المللی پول نیز اخیراً در گزارشی که نمودار آن به خوبی نشان می‌دهد وضعیت ونزوئلا را نگران‌کننده دانست.

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219