#
#
اخبار اقتصادی بورس

بنزین ۱۷۰۰ تومانی با یارانه ۲۵۰ هزار تومانی

بنزین ۱۷۰۰ تومانی با یارانه ۲۵۰ هزار تومانی
کد: 23941   تاریخ انتشار :۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۵۵

محاسبات عددی عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران حکایت از این دارد که در صورت اجرایی شدن وعده یارانه ۲۵۰ هزار تومانی قیمت هر لیتر بنزین حداقل ۱۷۰۰ تومان خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی اتاق تهران گفت:«هم اکنون که دوباره بحث افزایش یارانه ها پیش آمده استدلال کاندیداها این است که همه پول را که بابت واقعی شدن قیمت حامل های انرژی ایجاد شده را به مردم دهند.»

به گزارش TSEpress    رضا پدیدار، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین با اشاره به وعده های اقتصادی برخی کاندیداها در خصوص افزایش یارانه گفت:« محل تامین پول یارانه ها از محل واقعی شدن قیمت های حامل های انرژی  است. به عبارتی قرار بود که دولت سوپسیدهای انرژی را از بین ببرد و با یک سوم پولی که به دست می آورد به مردم به شکل یارانه دهند.»

وی افزود:« قرار بود که یک سوم یارانه نقدی، یک سوم برای تولید و یک سوم برای سرمایه گذاری مصرف شود اما هیچ کدام از این حرف ها انجام نشد.»

پدیدار بیان کرد:« هم اکنون که دوباره بحث افزایش یارانه ها پیش آمده استدلال کاندیداها این است که همه پولی را که بابت واقعی شدن قیمت حامل های انرژی گرفتند را به مردم دهند. این اتفاق به این معناست که بنزین به ۹۰ درصد قیمت فوب خلیج فارس در کشور عرضه شود. درواقع بنزین کشور که در حال حاضر هزار تومان است به هزار و ۷۰۰ تومان می رسد.»

وی ادامه داد:« شهروندان کشش پذیرش این اتفاق را ندارند به طوری که نرخ تورم در کشور افزایش پیدا می کند و همراه با رکودی که بر اقتصاد حاکم است، افزایش یارانه ها هیچ مفهوم اقتصادی ندارد. این اتفاق که می خواهند قیمت حامل های انرژی را افزایش دهند، عملی نیست و این پیشنهادات کارشناسی نیست.»

download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

اقتصاد   بنزین   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.