۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 15 Jun
#
#
اخبار اقتصادی بورس

تاسیس شتابزده بورس های مختلف در کشور صحیح نیست

تاسیس شتابزده بورس های مختلف در کشور صحیح نیست
کد: 9271   تاریخ انتشار :۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۵:۳۶

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با مثبت ارزیابی کردن حضور خارجی ها در بورس کشور گفت: تاسیس شتابزده بورس های مختلف در کشور صحیح نیست.

به گزارش TSEpress   محمد حسن‌نژاد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص تاسیس بورس ارز و مسکن در کشور گفت: در تاسیس بورس‌ها باید تدابیر کارشناسی اتخاذ شود و اینکه برای هر موضوعی بصورت شتابزده بورس در کشور تشکیل شود، صحیح نخواهد بود.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در این رابطه ادامه داد: بورس یعنی بازار متشکل که در آن باید واحدها،معیارها و استانداردها مشخص باشد،حال سوال این است که درشرایط فعلی،چه کسی می خواهد در بورس مسکن،عرضه یا تقاضا داشته باشد؟

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: البته خریدوفروش اوراق مسکن در بورس با موضوع بورس مسکن متفاوت بوده و قابل پذیرش است.

انتقاد از تاسیس بورس ارز در کشور

حسن‌نژاد با بیان اینکه در کجای دنیا ارز در بورس خرید و فروش می شود،تاکید کرد: درحال حاضر درمدیریت بازار ارز با مشکل روبرو هستیم،بنابراین ریسک تاسیس بورس ارز بالا است ونباید فراموش کرد در تخصیص ارز کالاهای واسطه ای مسئله داریم، بنابراین باید به این ملاحظات توجه شود.

حضور خارجی ها در بورس مشکلی ندارد

وی با مثبت ارزیابی کردن حضورخارجی ها دربورس کشورادامه داد:درشورای عالی بورس مصوب شده، بنابراین حضور خارجی ها در بورس مشکلی ندارد.

حسن‌نژاد با بیان اینکه نگران وضعیت بورس کشور هستم،افزود:برای بهبود وضعیت بورس کشور باید نرخ خوراک پتروشیمی ها تثبیت و همچنین نرخ بهره مالکانه معادن نیز باید مشخص شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم شفاف شدن وضعیت نرخ سود بانک ها،گفت: مقرر شده بود که مطالبات مشکوک الوصول بانک ها را در حساب ها بصورت ذخیره لحاظ کنند که این روی سودآوری بانک ها تاثیرگذار بود و نگرانی هایی ایجاد کرده بود./

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.