#
#
اخبار اقتصادی بورس

تبدیل "نفت کوره" پالایشگاه تبریز به فرآورده‌های یورو۵

تبدیل
کد: 26003   تاریخ انتشار :۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵

با امضای این قرارداد ۴۸ ماهه نفت کوره از ۲۰ درصد ظرفیت فعلی پالایشگاه تبریز به کمتر از ۲ درصد کاهش خواهد یافت و ارتقای کیفی فرآورده‌های پالایشگاه تبریز از جمله بنزین، گازوئیل، تاسیسات گوگرد زدایی و دیگر تاسیسات این پالایشگاه وارد فاز اجرایی و عملیاتی می‌شود.

توافقنامه همکاری میان ایران و کره‌جنوبی برای تامین فاینانس و اجرای پروژه ارتقای تکنولوژی و کیفیت فرآورده‌های پالایشگاه تبریز به امضا رسید. این توافقنامه در حضور مقامات عالی رتبه دولتی و پارلمانی دو کشور با هدف تبدیل نفت کوره به فرآورده‌های با ارزش بالاتر مطابق استاندارد یورو۵ به امضا رسید.اجرای این پروژه ۱٫۶ میلیارد یورویی از طریق طراحی و مهندسی، خرید، تامین کالا و تجهیزات ساختمان و نصب از طریق کنسرسیوم ایرانی–کره‌ای و تامین فاینانس از منابع مالی بانک‌های کره جنوبی خواهد بود.

پیش از این با توافق میان کارفرما و پیمانکار قراردادی به منظور عملیات امکان‌سنجی فنی- اقتصادی با هدف کاهش تولید نفت کوره و ارتقای کیفی فرآورده‌ها با شرکت SKEC کره جنوبی به امضا رسیده بود. پس از گذشت یک سال با تکمیل مطالعات امکان‌سنجی فنی – اقتصادی پروژه، توافقنامه این همکاری با اعلام آمادگی KOREAEXIM BANK در حمایت از پروژه به صورت HOA نهایی و امروز به امضای طرفین رسید.

download

عضویت کانال اخبار بورس اوراق بهادار تهران (Tse Press) در تلگرام

پالایش نفت تبریز   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219