۳۰ فروردین ۱۴۰۳ - 2024 18 Apr
#
#
اخبار اقتصادی بورس

تجمیع سهام "شبندر" و "شاوان" در پرتفوی تاپیکو

تجمیع سهام
کد: 16292   تاریخ انتشار :۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۰۳:۲۰

قائم مقام سازمان تامین اجتماعی از تجمیع سهام "شبندر" و "شاوان" در پرتفوی تاپیکو خبر داد و گفت: با شرایطی که در پسابرجام به وجود آمده امیدواریم مشکل تامین مالی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به نتیجه برسد.

   به گزارش TSEpress   رضا راعی قائم مقام سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس از تلاش برای عرضه بیشتر سهام تاپیکو در بورس تهران خبر داد و گفت: با توجه به بزرگ تر شدن این هلدینگ و قرار گرفتن سهام صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس در سبد دارایی‌های این شرکت امیدواریم مابقی شرکت‌هایی که در مجموعه شستا از جمله سهام پالایشگاه بندر عباس و پالایشگاه لاوان  قرار دارند، در سبد دارایی‌های تاپیکو تجمیع شوند.

وی با اشاره به تصمیم تامین اجتماعی برای عرضه سهام هلدینگ گردشگری تامین پس از ساماندهی و اصلاح ساختار مالی آن در بورس تهران، درباره بررسی امکان ورود سهام پالایشگاه ستاره خلیج فارس به بازار سرمایه گفت: این شرکت بزرگترین مجموعه پالایشگاهی در زمینه تولید بنزین کشور است که با راه‌اندازی آن دیگر نیازی به ورادات بنزین نخواهیم داشت.

راعی یادآور شد: با راه اندازی این پالایشگاه، سالانه 2 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی به وجود خواهد آمد و امیدواریم سال 95 با کمک بانک ملت و با شرایطی که در پسابرجام بوجود آمده ، مشکل تامین مالی آن حل و به بهره  برداری کامل برسد.

وی افزود: مذاکراتی با بورس های دو کشور سنگاپور و لوکزامبورگ برای حضور شستا و عرضه سهام شرکت های تایعه آن صورت گرفته و نتایج خوبی حاصل شده است. امید می رود در آینده ای نزدیک و حتی تا قبل از پایان امسال اگر بروکراسی های داخلی به نتیجه برسد نتایج آنها را اعلام خواهیم کرد.

 

تاپیکو   

نظرات(0)

شما هم میتوانید اولین نظر خود را ثبت نمایید.


Notice: Undefined variable: user_ID in /home/tsepress/public_html/wp-content/themes/tsepress-theme/comments.php on line 70

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tsepress/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219